NEREYE GİDİYORUZ..?  

3 Ağustos 2021 00:37
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

 19-20 yıldır AKP iktidarının iç ve dış politikada izlediği yol nedeniyle,Türkiye her geçen gün kan kaybediyor,güvenli
huzurlu bir ülke olmaktan çıkıyor,uzaklaşıyor.
     Çalışan kesimlere yüzde 4-5 zam yapılırken,her şeye yüzde 10-50 zam geliyor.Halk her geçen gün yoksullaşıyor,borç batağına saplanıyor.Protestolu senet sayısı artıyor,çektikleri kredileri ödeyemeyenler tavan yapıyor.Yetkililerin tek söyledikleri "Kaynak" yok.Saraylara,köşklere,lüks makam araçlarına gelince kaynak var.Maden ocaklarına"Yaşam odası"yapmaya,halkı bir nebze rahatlatmaya gelince kaynak yok.
     Bizim liderlerimiz"Kefen"giydik diyorlar ama 300-500 polis olmadan dolaşamıyorlar.İngiltere Başbakanı tek başına metro-ya biniyor,bütün Dünya'ya "Yüksek Teknoloji"satan Almanya Maliye Bakanı tek başına bisikletle gidip geliyor,ekonomik krizdeki Yunanistan Başbakanı Atina caddelerinde hiç korumasız dolaşabiliyor.Acaba onlar mı güvenli ülke,yoksa biz mi güvenli ülkeyiz?
    Yabancı devlet adamları sarayı görünce"Bu devlet büyük devlet"diyorlarmış.
Demek ki böyle söyleyen devlet adamlarının hiç istihbaratları yokmuş.Dünya'da devlet başkanlarının bile dinlendiği bir zaman diliminde böyle söyleyen yabancı devlet adamlarına inanmak çok güç.
     Büyük devlet olmak;hukukun üstünlüğüne inanmakla,insan haklarına bağlılıkla,kuvvetler ayırımı ilkesini uygulamakla,gelir dağılımındaki adaletsizliği ortadan kaldırmakla olur.Madenlere "Yaşam Odaları"yapmamakla ,
her yaz kamyon ve traktör kasalarına doldurulan "Mevsimlik tarım işçilerinin"yüzlercesinin hayatını kaybettiği, her gün teröre onlarca kurban verilen bir ülkede"Saray" yapmakla büyük devlet olunmaz.
     Dileriz biran önce gerçekten demokratik davranabilecek,dürüst insan haklarına saygılı ,şeffaf bir hükümet işbaşına gelir.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat