Netflix’i Daha İyi Hale Getirmenin 3 Yolu  

23 Temmuz 2022 00:20
A
a

Benim gibi, Netflix'de çok fazla zaman harcıyorsanız, bu yazı tam size göre. Karşınızda Netflix'i daha iyi hale getirmenin üç yolunu.
 
OTOMATİK OYNATMA ÖZELLİĞİNİ DEVRE DIŞI BIRAKIN
Her Netflix kullanıcısının belası olan otomatik ön izleme oynatma özelliğinin kapatılabilir olduğunu biliyor muydunuz?
Bunu yapmak için bir web tarayıcısından Netflix hesabınızda oturum açmanız, sağ üst köşedeki profil resminize tıklamanız ve ardından‘Hesap’ bağlantısına tıklamanız gerekiyor.
Buradan ‘Profil ve Ebeveyn Kontrolleri’ bölümüne gidin. Bir profil seçin ve ‘Yürütmeayarları’bölümüne girin. Bu sayfanın üstünde, ‘İçeriklere göz atarken ön izlemeleri tüm cihazlarda otomatik olarak oynat.’ seçeneğinin işaretini kaldırın.
Her profil için bu ayarı değiştirmeniz gerekecek, bu nedenle, otomatik olarak oynatılan ön izlemelerden gerçekten hoşlanan bir sosyopatla yaşıyorsanız, bunları profiliniz için kapatabilir ve başkaları için açık bırakabilirsiniz.
 
PROFİLİNİZE PİN EKLEYİN
Birçok Netflix kullanıcısı, bireysel temel paketten ziyade iki kişilikya daaile paketini kullanmayı tercih ediyor. Bunun en büyük sebebi ise her kesin tahmin edeceği gibi bu şekilde ekonomik olarak daha uygun hale gelmesi. Ayrıca temel planın sadece SD kalitede görüntü verme saçmalığı da birçok kişinin diğer paketleri tercih etmesine sebep oluyor.
Ancak bu da hesabını başkalarıyla paylaşmak demek. Aile içerisinde bile olsa diğerlerine açık profil kullanmak mantıklı değil. Herkes bir başkasının profiline ister istemez erişebiliyorken, ayrı profillere sahip olmanın anlamı nedir?
Bu ayar özellikle çocuklarınız için bir profil oluşturduysanız ve onlara uygun olmayan içeriklere sizin diğer profiller üzerinden erişmelerini istemiyorsanız oldukça kullanışlı bir yöntem.
Az önceki adımlarda anlattığım gibi sağ üsteki profil resminize tıklayın, Hesap'ı seçin, kilitlemek istediğiniz profili seçin ve ardından ‘Profil Kilidi’seçeneğini seçin.
Önce üyeliğinizin parolasını tekrar girin ve ardından bir PIN oluşturmak için kutuyu işaretleyin. Dört basamaklı bir PIN girin ve bu, diğer tüm profilleri yöneten ana profilse, ‘Yeni profiller eklemek için PIN iste’ onay kutusunu da işaretleyin.
Eğer adımları doğru bir şekilde yaptıysanız şu andan itibaren, profil seçim ekranında, profilinizin altında küçük bir kilit simgesi yer alacak ve profilinize erişmeye çalışan her kimse, girmek için PIN'inizi bilmek zorunda kalacak.
 
'İZLEMEYE DEVAM ET' SATIRINI TEMİZLEYİN
Netflix'e çok uzun süredir aboneyseniz, ‘İzlemeye Devam Et’satırınız muhtemelen yarısındaizlemektenvazgeçtiğinizdizi ve filmlerden oluşan bir mezarlıktır.
Artık ilgilenmediğiniz içeriği kaldırmak kolay, ancak bunu nasıl yapacağınız tarayıcı, mobil uygulama veya akıllı TV aracılığıyla izlemenize bağlı olarak değişir.
Tarayıcıdan kaldırmak istediğiniz programı bulun, farenizi üzerine getirin ve açılır menüden küçük çarpı işaretine tıklayın.
Android ve iOS'taki Netflix uygulamasından, kaldırmak istediğiniz içeriği bulun, sağ alt köşedeki küçük üç noktalı simgeye tıklayın ve ‘Satırdan Kaldır’ı seçin.
Ve son olarak, çoğu akıllı TV ekstra bir adım gerektirir. Kaldırmak istediğiniz içeriği gerçekten tıklamanız, ardından soldaki gezinme bölümünde aşağı doğru ok tuşuna basmanız ve ‘İzlemeye Devam Etmeden Kaldır’ı seçmeniz gerekecek.
Anlattığım bu adımlar sayesinde Netflix’i daha rahat ve daha güvenli hale getirebilirsiniz.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat