Europen 09 2022 Desktop

Yusuf Leventeli

Şahmaran

27 Ocak 2023 16:23
A
a
Türkiye'den gerçekten 'bilim kurgu' filmi çıkmaz, yapamıyoruz gibi birçok söze katılıyorum aslında. Birçok filmde ve dizide asla başarılı olamadık ve sanırım 'hamurumuzda yok'. Bir kaç gün önce ise 'Şahmaran' efsanesini konu alan bir dizi geldi Netflix'e. Fragmanını izlediğimde gerçekten de yabancı versiyonlara, bir çok bilim kurgu dizi severin hoşlandığı ve bu şekilde olması gereken yapımlara yakın bir yapım olduğunu gördüm. Diziyi izleyip bitirme şansım oldu. Gerçekten Serenay Sarıkaya'nın oyunculuğu sayesinde 'Şahsu' karekteri oyuncu tarafından 'yaşanmış'.
*
Dizimizin konusuna gelecek olursak; Şahsu, annesini kaybettikten sonra büyük babasıyla yüzleşmek için Adana’ya gider ancak burada kendisini Mar adı verilen sıra dışı bir topluluğun ortasında bulur. Şahmaran efsanesine inanan Mar ırkı seçilen kızın Şahsu olduğunu düşünmektedir. Ve onun gelişiyle tarihi kehanetin gerçekleşmesini beklemektedirler. Her şeyden habersiz olan Şahsu ise Mar topluluğunun yol göstericisi Maran ile aralarındaki çekime karşı koyamaz ve ona âşık olur. Şahsu, onu bekleyen bu tehlikeli yolda hem kendini hem de aşkın gücünü keşfedecektir.
*
Hem Şahmeran hikayesini gayet güzel anlatıyor ve tabiki de anlatırken kendince bir fantastiklikte uyguluyor, hem de çok fazla görsel efekte girmeden kendini çok güzel izletiyor. 8 bölümden oluşan dizi, Netflix'ten izlenebilir.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat