Yusuf Leventeli

Stranger Things

30 Nisan 2022 00:40
A
a

Henüz izlememiş olanlar var ise, bir bakmalarında fayda var. Millie Brown'u ortaya çıkaran dizi desek, hiçte abartı kaçmaz. Bir grup gencin yaşadığı doğaüstü olayları konu alan dizimizin eski zamanda geçmesi ve o anları yaşatması da tarihsel dizi seven insanları kendine çeken bir olay aslında.
*
Dizimizin ilk sezon konusu ise; Mekan olarak Hawkins ve tarih olarakta 1983. Şerif Hopper’ın (David Harbour) da belirttiği gibi burada uzun zamandır polislerin gördüğü en büyük olay bir kuşun yuva sandığı bir saça saldırmasından doğan panikten ibarettir. Dört yakın arkadaş Mike (Finn Wolfhard), Will (Noah Schnapps), Lucas (Caleb McLaughlin) ve Dustin (Gaten Matarazzo) her zamanki gibi saatlerce kalkmadan oynadıkları Dungeons & Dragons’a geç saat nedeniyle mecburi bir son verip evlerine ayrılırlar, fakat Will için eve dönüş yolu ilk kez bilinmeyen bir yaratıkla karşılaşması sonucu tehlikeli bir hal alır.
*
Dizimizin şu sıralar 4. sezonu geliyor, 1. sezondan itibaren izlemek isteyenlere, bayram tatilinde hem uzun soluklu hemde 80'ler dünyası ve bilimkurgu evrenini birleştirmesi ile seyir zevkinin yüksek olduğu bir dizi. Hikaye bir klişe gibi gözükebilir, tahmin edilebilir olaylara elbette rastlayacaksınız lakin, X jenerasyonu ile hayatımız hız kazanmışken, 80'lerde olan oyunlar ve amerikan kültürünü biraz daha yakından tanıma fırsatı sunuyor. 80'ler de çocuk büyüten ailelerin ve o dönemde çocukluğunu yaşamış kesimlerin, şu anda neler hissettiğini ve 'eskiden böyle değildi' gibi klişe cümleleri de bir nebze olsun anlayabiliyoruz
*
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir