Deniz Çağlar Fırat

SUSMASI GEREKENLER SUSAR MI LÜTFEN!

18 Eylül 2021 00:00
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Televizyonda bir tartışma programını izliyorum. Bir gazeteci Millet İttifakının söylemlerini eleştiriyor, Türkiye’nin ne kadar da başarılı bir vizyonu olduğunun altını çiziyor. Söylemlerinin arasında bir yerde de Millet İttifakının yalanlarının sonunun gelmediğini belirterek sözü ekonomiye getiriyor ve “Tutturmuşlar bir ekonomi kötü gidiyor, her şey pahalı, kim inanır buna? Ekonominin kötü gittiği falan yok da zaten rakamlar da ortada…” deyiveriyor.
 Daha önce futbol oynamış ve bugün iktidara yakınlığını yorumcu olduğu spor programlarında bile açıkça ifade eden ve TRT’den yılda 8,5 Milyon TL aldığı iddia edilen Rıdvan Dilmen, TRT’de yayınlanan programında söz Şenol Güneş’in maaşına gelince "Ben hiçbir parayı küçümsemem. Bugün asgari ücretli çalışan milyonlarca insan var. 8 bin liraya çalışan insanlar var" deyiveriyor.
Bu ve buna benzer onlarca açıklama TV ekranlarında ve sosyal medyada insanların gözlerine sokula sokula anlatılıyor, gerçeğin farklı olduğu, ekonominin iyi olduğu ve aksini söyleyenlerin algı yarattığı açıkça ifade ediliyor.
Pazara çıkmayan, çarşı alışverişini kendi yapmayan, markete yolu düşmeyen, fatura ödemeyen, kendi mutfağını, ihtiyacını kendi gidermeyen tuzu kurular ekonominin ne denli iyi olduğunu anlatmaya çalışarak ülke gerçeğinden ne kadar uzak olduğunu tescilliyor.
Bence bu ve buna benzer ne kadar adam varsa sussun! TV’lerde, sosyal medyalarda konuşmasın. Çünkü ağızlarından çıkan her söz ve gerçeklikten uzak tespitler kendilerine değil inandıkları ve mensubu oldukları siyasi oluşuma ve liderlerine zarar veriyor.
**
ESKİŞEHİR’İN GURURU OLDULAR
By Protokol Dergisi 2021 yılı Ödül Töreni İstanbul Cemile Sultan Korusunda gerçekleştirildi. Gecede Eskişehir’e tam 4 ödül birden verildi. Sosyal medyadan öğrendiğimize göre çeşitli kategorilerde Sarar Grubu, ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Dögeroğlu, iş insanları Metin Saraç ve Çiğdem Dedeoğlu ödüle layık görüldü.
Bu tip ödüller prestij açısından oldukça anlamlı ve değerlidir. Hem ödül alan değerli markaların arkasındaki isimlere hem de iş insanlarına büyük moral ve motivasyon kaynağı olur. Elbette ki içimizden diyebileceğimiz isimlere ödüllerin gelmesi Eskişehir için de büyük bir prestij ve vizyon sebebi olur.
Ödül alan isimleri kutluyorum.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat