Yusuf Leventeli

The Witcher  

15 Ocak 2022 00:15
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

İkinci sezonun gelmesi ile birlikte, ilk sezonu baştan izleme isteği vardı ve öyle de yaptım. İlk izlediğimde karışık düzenini anlamam ve ikinci sezonun çok uzun süre beklememden dolayı açıkçası biraz unutmuş olabilirim diye hiç riske atmak istemedim. Yönetmenin yapmış olduğu 3 karekterin karışık zaman sahneleri ilk izlediğimde de kafamı karıştırmıştı, ikinci izlediğimde de. Daha sonrası 4. Bölümün kırılma olduğunu anladım ve anımsadım. Sonrasında ise yönetmenin farklı bakış açısını güzel buldum.
**
İlk sezonun ‘şaşırma hakkı arayışı’’ sonunda son buldu ve o sahnede ‘Yennefer kim?’’ Sorusu ile bitmişti.  Son savaşı kazanan ‘büyücüler klanı’’ Yennefer’in ‘yasaklı büyü’ olarak nitelendirilen alev büyüsü sayesinde nilfgaard güçlerini uzun soluklu bir yenilgiye uğratıp, generallerini esir etmişti ikinci sezonun ilk bölümünde
*
İkinci sezon, hakkında bir çok eleştiriyi beraberinde getirdi. Yeni sezona kötü puan veren yalnızca tek bir eleştirmen olması açısından oldukça umut verici. Görünen o ki ilk sezonun sonunda Geralt'ın Ciri'yi bulması ve Ciri’nin eğitimine başlamasıyla dizinin kazandığı bu ‘aile’ dinamiği herkesin hoşuna gitmiş gibi. 
*
İkinci sezonun konusuna gelecek olursak; Dizide, mutasyona uğramış bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt, insanların çoğunlukla yaratıklardan daha uğursuz olduğu, karmaşa içindeki bir dünyada kaderine doğru yol alıyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir