Europen 09 2022 Desktop

MATEMATİĞİ SEVMEYEN KALMAYACAK

Gündem 15 Aralık 2022 14:57
Videoyu Aç MATEMATİĞİ SEVMEYEN KALMAYACAK
A
a

Anadolu Üniversitesinde (AÜ) başlatılan "Okul Öncesi Eğitimde Oyunla Matematik Seferberliği" projesi kapsamında farklı kentlerdeki öğretmenlere, çocuklara matematiği oyunla sevdirmenin ipuçları veriliyor.

Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitim Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serap Erdoğan tarafından 2017 yılında AÜ Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde Çocukların Matematik Atölyesi kuruldu.  Atölyede çocuklara matematiği sevdirmek için çeşitli etkinlikler düzenleyen Erdoğan ile atölyede görevli okul öncesi öğretmeni Beril Ateş, AÜ Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Programı 4. sınıf öğrencileri Samet Birkan Işık, Sena Nur Ünal ve Elif Cingöz'den oluşan ekip, 5 bin çocuğa matematiği sevdirdi.
Milli Eğitim Bakanlığının Matematik Seferberliği kararı üzerine çalışmalarını ülke geneline yaymak için proje geliştiren Erdoğan, Beril Ateş ile tüm çocuklara matematiği ulaştırmak ve matematiği sevdirmek için "Okul Öncesi Eğitimde Oyunla Matematik Seferberliği" adlı projeyi hayata geçirdi. Proje kapsamında Tunceli, Burdur ve Amasya milli eğitim müdürlükleri Ar-Ge birimleriyle işbirliği yapıldı. Erdoğan ve Ateş, ikişer gün süren "Gezici Matematik Atölyesi" çalışmalarında okul öncesi branşındaki 135 öğretmene, 3-6 yaşlarındaki çocuklara matematiği sevdirmenin yöntemlerini öğretti. Eskişehir, Denizli, Manisa, Kocaeli ve Samsun'da da uygulanacak projeyle, okul öncesi eğitimi gören çocuklara erken yaşlarda yeni nesil sorular için yaratıcılık, problem çözme ve muhakeme becerisi kazandırılması hedefleniyor.  AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat