Europen 09 2022 Desktop

MEB 3 YILDA HANGİ ADIMLARI ATTI?

Gündem 23 Şubat 2023 14:39
Videoyu Aç MEB 3 YILDA HANGİ ADIMLARI ATTI?
A
a

İYİ PARTİ Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu Milli Eğitim Bakanlığına yönelttiği soru önergesi ile Eskişehir’deki okulların deprem performansını yeniden gündeme getirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
3 yıl önce,  20 Şubat 2020 tarihinde Eskişehir’de bulunan 610 okuldan kaçının deprem performansı değerlendirmesinden geçtiğini, bu değerlendirmelerde güçlendirilmesi, tahliye edilmesi ve yıkılma kararı alınan okulların sayısının kamuoyu ile paylaşılmasını isteyen Kabukcuoğlu’na, dönemin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Nisan’da cevap vermiş olup; Eskişehir’de 64 okul binasının inceleme kapsamına alındığını, 31’i için yıkım, 14’ü için güçlendirme kararı alındığı, 2 okulun sağlam çıktığı, 17 okulun ise hala tetkik çalışmalarının devam ettiğini belirtti.
 İYİ Partili Kabukcuoğlu konuyu tekrardan güdeme taşıyarak; “Eskişehir, aktif fay hattı bulunan 24 şehirden biridir. Hatırlayacağınız üzere 2016 yılında Yunus Emre Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nin Makine Bölümü Binası için yıkım kararı alınmasına rağmen 2020 yılına kadar eğitime devam edilmesi, Eskişehir’deki aileleri tedirgin etmeye devam etmiştir. 2020 yılında soru önergemize cevaben şehrimizde yıkım kararı alınan okullardan hangileri için bu karar uygulanmıştır? 14 okulumuz için güçlendirme kararı alındığı ifade edilmiştir. Geçen 3 yılda bu 14 okuldan hangileri güçlendirilip depreme karşı dayanıklı hale getirilmiştir? 2020 de 17 okul için tetkik çalışması başladığı ifade edilmiştir. 3 yıl aradan sonra bu tetkik çalışmaları tamamlanıp hangi kararlar alınmıştır?” ifadelerini kullandı.  İYİ Partili Kabukcuoğlu, Milli Eğitim Bakanlığının bu konuda vakit kaybetmeden hemşerilerimizi aydınlatmasını istedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat