Europen 09 2022 Desktop

MEGEM’E YOĞUN BAŞVURU

Gündem 20 Ocak 2023 14:46
Videoyu Aç MEGEM’E YOĞUN BAŞVURU
A
a

Eskişehir sanayisinin yüksek teknolojiye dayalı yetişmiş teknik ve kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) tarafından kurulan, Mesleki Edindirme ve Geliştirme Merkezi (MEGEM), meslek ve iş sahibi olmak isteyenlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
“İstihdam Garantili Meslek Eğitim Kursları” kapsamında gerçekleşecek olan 31. dönem kursuna 370 kişi başvuruda bulunurken, 2 gün süren seçme sınavlarında başarılı olan 119 kişi ücretsiz eğitim almaya hak kazandı. Kursiyerlere ücretsiz olarak “CNC Tezgâh Operatörlüğü”, “Kalite Kontrol ve Boyutsal Ölçüm Operatörlüğü” ve “Kaynak Teknolojileri” ve “Makine Bakım” eğitimi verilecek olup, eğitimler sabah ve öğle olmak üzere 2 ayrı grup halinde yapılacak.

400’ÜN ÜZERİNDE KİŞİ EĞİTİLECEK
Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, 13 yıldır Eskişehir sanayisine kalifiye eleman yetiştiren MEGEM'in Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında da daha fazla nitelik personel yetiştirmeye devam edeceğini ileterek, "MEGEM, 13 yıldır sanayicilerimizin hizmetinde, sanayimizin kanayan yarası olan kalifiye personel eksikliğine önemli ölçüde merhem olmakta. Merkezimizde eğitim gören gençlerimizin kurs bitiminde çok iyi ücretlerle Eskişehir’in gözde sanayi kuruluşlarında hemen iş bulduklarını görmek bizi çok memnun ediyor. Her kurs döneminde MEGEM’e olan ilginin artarak sürmesi, bizim ne kadar doğru bir iş yaptığımızın göstergesi. 30. dönemde olduğu gibi bu dönemde kapasitemizde ciddi bir artış söz konusu. Cumhuriyetimizin 100. yılındaki ilk kurs döneminde 119 gencimizi eğiterek, sanayimize kazandıracak olmanın şimdiden mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl planlamalarımıza göre 400’ün üzerinde kişiyi MEGEM’de meslek sahibi yapıp, sanayimizde iş sahibi yapacağız. Tüm gençlerimize şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

SANAYİNİN İŞ GÜCÜNÜ KARŞILIYOR
Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve MEGEM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Samet Özkaya’da, 31. dönemde 119 kursiyerin eğitim görerek istihdama kazandırılacağını ifade ederek, “Sürdürdüğümüz sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında da dezavantajlı gruplardan vatandaşlarımızı MEGEM’de meslek sahibi yapıp hayata kazandırmak için çalışmalar yapıyoruz. 2023 yılı içinde bu konuda da önemli sayıda insanı meslek sahibi yapacağız” diye konuştu. Özkaya, eğitimlerin 23 Ocak Pazartesi günü başlayacağını, devam zorunluluğu olan ve 2,5 aylık süre sonunda, eğitimleri başarıyla bitiren kursiyerlere sertifika vereceklerini ve kurs sonunda sanayi kuruluşlarında işe yerleştirildiklerini ifade etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat