MEGEM’LE MESLEK SAHİBİ OLDULAR...

Gündem 24 Haziran 2022 14:57
Videoyu Aç MEGEM’LE MESLEK SAHİBİ OLDULAR...
A
a

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) bünyesinde hizmet veren Mesleki Edindirme ve Geliştirme Merkezi'nde (MEGEM A.Ş.) 28. dönem mezuniyet heyecanı yaşandı. BEBKA’nın desteğiyle düzenlenen ve 400 saat süren teknik ve teorik eğitimlerini başarıyla tamamlayan 48 kursiyer sertifikalarını aldılar.

400 SAAT EĞİTİM ALDILAR
Eskişehir sanayisinin yüksek teknolojiye dayalı yetişmiş, teknik ve kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) bünyesinde kurulan, istihdama sunduğu büyük katkı ile Türkiye’ye örnek olan Mesleki Edindirme ve Geliştirme Merkezi'nde (MEGEM A.Ş.) 28. dönem mezuniyet heyecanı yaşandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından 2022-2023 dönemi için belirlenen “Genç İstihdamı” teması ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) “İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları” kapsamındaki ilk çalışması olan ve Eskişehir’de  MEGEM A.Ş.’de gerçekleştirilen kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler mezun olarak iş yaşamına atıldılar. BEBKA’nın mali desteğiyle 400 saat süren eğitimlerin sonunda "Kalite Kontrol ve Boyutsal Ölçüm Operatörlüğü, CNC Tezgâh Operatörlüğü ve Kaynak Operatörlüğü" eğitimlerini başarıyla tamamlayan 48 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşen törene BEBKA Genel Sekreteri Doç. Dr. M. Zeki Durak, Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, MEGEM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Samet Özkaya, MEGEM A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Barış katıldı. 

YENİ NEFERLER KAZANDIRIYORUZ
Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, MEGEM olarak 11 yıldır sanayiye yeni neferler kazandırdıklarını ve insanları iş sahibi yaptıklarını söyleyerek, “Ülkemiz sanayinin ciddi boyutta bir yetişmiş teknik ara eleman açığı ve ihtiyacı bulunuyor. Her işletmede iyi yetişmiş kalifiye işçiye, iyi teknik ara elemana çok büyük bir ihtiyaç var. Bu açığı azda olsa kapatabilmek için bizde EOSB yönetimi olarak, MEGEM sayesinde Eskişehir bazında en çok talep gören meslek dallarında sizleri eğiterek, sanayimize kazandırıyoruz. Bugüne kadar kurslarımızda 1.290 kişiyi eğiterek iş yaşamına kazandırdık ve meslek sahibi yaptık. Her bir kursiyerimizin birer altın bileziği olmasını sağladık” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından sertifika törenine geçilerek, kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat