Europen 09 2022 Desktop

MERDİVENALTI SİTEMİ

Gündem 25 Ekim 2022 17:07
Videoyu Aç MERDİVENALTI SİTEMİ
A
a

5’inci Bursa Optisyenler ve Gözlükçüler Bilecik İl Temsilcisi Tuğçe Kılıç, dövizdeki kur artışı sebebiyle fiyatların geçtiğimiz yıla nazaran 2-3 kat oranında arttığını söylerken, “Meslektaşlarımız ile görüştüğümüz zaman ilk sıkıntımız tabi ki SGK ödemelerine herhangi yenileme yapılmaması. Yaklaşık 20 yıldır aynı ödeme yapılıyor cama ve çerçeveye.” şeklinde konuştu.

MAĞDUR OLUYORUZ
Bilecik’te 10 yıldır optisyenlik yapan 5’inci Bursa Optisyenler ve Gözlükçüler Bilecik İl Temsilcisi Tuğçe Kılıç sektördeki sıkıntılara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kılıç, “Ben 5’inci Bölge Bursa Optisyenler ve Gözlükçüler Bilecik İl Temsilcisiyim. Yaklaşık 10 yıldır Bilecik’te bu mesleği yapıyorum. Kur artışı ile birlikte bizde de tabi ki genelde yurtdışına bağlı olduğumuz için, hem gözlük camlarında hem çerçevelerinde, güneş gözlüklerinde, lenslerde inanılmaz artış oldu. Fiyatlar 3-4 katına çıktı diyebilirim.  Geçen sene sattığımız bir ürünün tekrar aynısı almak için geldiğinde müşterimiz tabi ki şok oluyor fiyatlara” dedi.

DOLAR ARTIŞI ETKİLEDİ
Bilecik İl Temsilcisi Tuğçe Kılıç, “Dolar artışı ile birlikte yılda ürünlerimize 5-6 kez zam geliyor. Bir noktada sabitlense bile bizim fiyatlarımız maalesef sabit kalamıyor bazı sebeplerden dolayı. 2-3 sene  önce ki fiyatların 3-4 katı fazla fiyata satmak zorunda kalıyoruz.   Tabi şimdi bizde maliyetler artığı için müşteri bizden fiyat alıyor. Daha sonra  ‘merdiven altı’ diye bahsettiğimiz ürünlere yönelmek zorunda kalıyorlar. Aslında hiç sağlıklı değil. Sağlık Bakanlığı onaylı değil. Sağlıksız olmasına rağmen sırf maliyetlerden dolayı insanlar marketlerde satılan, pazarlarda satılan gözlüklere yöneliyorlar” dedi. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat