Europen 09 2022 Desktop

MERHAMETİN DİĞER ADI

Gündem 8 Mart 2023 16:18
Videoyu Aç MERHAMETİN DİĞER ADI
A
a

Eskişehir L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda düzenlenen programla ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklu kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı.

L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun konferans salonunda düzenlenen kutlama programına Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Eskişehir Adli Yargı ve İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Arif Hamdi Sazak, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yunus Abdullah Tokgöz ve ceza infaz kurumu müdürleri ile çok sayıda kadın personel ve hükümlü katıldı.
Programda ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklu kadınlar tarafından şiirler okunarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.  Başsavcı Ali Yeldan,  bugünün önemli ve özel bir gün olduğunu belirterek, “Bizleri var eden, hayatın her aşamasında güzelliği, iyiliği, şefkati ve merhameti yaşatan, yavrularını hayata hazırlayan, üreten, çalışan, emek veren, ülkemize büyük katkılar sağlayan, Cumhuriyetimizi, devletimizi, milletimizi ayakta tutan tüm annelerimizin ve kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu. Programın ardından Başsavcı Yeldan ve beraberindekiler hükümlü ve tutuklu kadınlara kitap hediye ederek kadınlar gününü kutladılar. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat