Europen 09 2022 Desktop

MESLEĞİMİZ TEHDİT ALTINDA

Gündem 2 Kasım 2022 15:27
Videoyu Aç MESLEĞİMİZ TEHDİT ALTINDA
A
a

Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Caddesi’nde toplanan Hürriyetçi Eğitim Sen üyesi öğretmenler Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Yanlarında ‘Öğretmen. Ruhuna Fatiha’ yazılı tabut getiren öğretmenler, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile öğretmenlik mesleğinin bitme noktasına geleceğini ifade etti.

BAKANLIĞA GÜVERCİN UÇURDULAR
Öğretmenlik Meslek Kanunu’na karşı her platformda mücadele ettiklerini söyleyen Hürriyetçi Eğitim Sen Eskişehir İl Temsilcisi Oğuz İduğ, “Eğitim çalışanlarının acilen teslim edilmesi gereken haklarını yeni ve keyfi şartlara bağlayan, ezbere dayalı bir sınav sonucunda zaten ücretli, sözleşmeli, kadrolu olarak ayrıştırılmış olan bizi yeni sıfatlarla bir kez daha ayrıştıracak olan, okullarda çalışma barışını bozacak ve öğretmenin mesai saat dışındaki vaktini de gasp etmeye niyetli bu kanun, sadece eğitim çalışanları açısından değil, tüm eğitim sistemi açısından büyük bir tehdittir. Bizler birer öğretmen sorumluluğuyla, sadece bu kanuna karşı değil, eğitimin ve eğitim çalışanının kronikleşen sorunlarına da karşı sesimizi yükseltiyor, irade gösteriyoruz.Türk Milli Eğitim sistemi ve “Öğretmenlik Meslek Kanunu” dünya standartlarını yakalayana kadar mücadele ve her türlü eylemsellik sendikal hakkımızdır. Sizlerin de hakları için verdiğimiz bu mücadeleye, omuz vereceğinizi umuyoruz” diye konuştu. Yapılan açıklamanın ardından öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın seslerini duyması için güvercin uçurdu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat