Europen 09 2022 Desktop

METİN ÇEKİÇ: TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK

Gündem 26 Şubat 2023 15:44
Videoyu Aç METİN ÇEKİÇ: TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK
A
a

Eskişehir Madencilik Kümesi Başkanı Metin Çekiç, Eskişehir'deki madencilerin Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği bölgeye destek verdiğini bildirdi.

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Yönetim Kurulu Üyesi olan Çekiç, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin "asrın felaketi" olarak nitelendirilen sarsıntılar yaşadığını anımsatarak, deprem felaketinin ardından madencilik sektörünün ivedilikle kriz masası oluşturup harekete geçtiğini kaydetti.
Eskişehir Valiliği ve AFAD ile bilgi alışverişinde bulunduklarını ifade eden Çekiç, şunları aktardı: "Eskişehir Madencilik Kümesi olarak üyelerimizle birlikte arama-kurtarma ekiplerimizi ve iş makinalarımızı Valiliğimizin koordinasyonunda acil şekilde bölgeye sevk ettik. Bunlara ek olarak, üye şirketlerimizin bünyelerindeki profesyonel arama-kurtarma ekiplerini bölgeye yönlendirmemizin yanı sıra ısıtma cihazları, yiyecek, giysi, çadır, acil ihtiyaç malzemeleri gibi birçok malzemeyi de deprem bölgesine ulaştırdık. Eskişehirli madenciler olarak bu süreçte elimizden gelen gayreti gösterdik ve göstermeye de devam ediyoruz. Deprem bölgelerinde kamu ve özel sektörden toplam 10 binden fazla madenci kardeşimiz görev aldılar. Gözlerini kırpmadan kendi hayatlarını riske atarak, insanüstü bir çabayla sayısız canımızı enkaz altından kurtaran madencilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Hakları ödenmez." Çekiç, madencilik sektörünün yaraları sarmak için tüm imkanlarını seferber etmeye devam edeceğine değindi. AA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat