Europen 09 2022 Desktop

Milli bilek güreşçisi destek bekliyor

Gündem 27 Ocak 2023 13:50
Videoyu Aç Milli bilek güreşçisi destek bekliyor
A
a

Uluslararası milli sporcu Tuğba Yıldırım, bilek güreşinde elde ettikleri başarıların göz ardı edildiğini ifade ederek, “Bu branş toplum içinde amatörce yapılan spor değildir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehirli Dünya Bilek Güreşi Şampiyonu Tuğba Yıldırım, uluslararası başarılarına rağmen Türkiye’de kendi spor branşına yönelik yeterince destek verilmediğini anlattı. Milli güreşçi Yıldırım, ferdi sporlarda elde edilen derecelerin futbol, basketbol gibi takım sporlarından dolayı göz ardı edildiğine vurgu yaptı. Müsabakalar öncesinde hiçbir yerden ekonomik olarak yardım almadığını da sözlerine ekleyen Yıldırım, “Bilek güreşi toplum içerisinde rastgele yapılan amatör bir spor olarak görülmemelidir” dedi.

“Maddi ve manevi destek talep ediyoruz”
Kısa bir dönemde Dünya, Avrupa ve Türkiye Şampiyonlukları elde eden genç sporcu Yıldırım, “Spor otoritelerinden bilek güreşine maddi ve manevi olarak destek vermesini talep ediyoruz. Milli Takım adına katılacağımız turnuvaların öncesinde çok emek sarf ediyoruz. Beslenmemizden antrenmanlarımıza kadar her şeyi kendi imkânlarımızla gerçekleştiriyoruz. Bu branş olimpik olmadığı için başarılarımız arka planda kalıyor” şeklinde konuştu. İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat