Europen 09 2022 Desktop

MİNE KIRIKKANAT OKURLARI İLE BULUŞTU

Gündem 8 Mart 2023 16:07
Videoyu Aç MİNE KIRIKKANAT OKURLARI İLE BULUŞTU
A
a

Tepebaşı Belediyesi, özel günlerde anlamlı etkinlikler düzenlemeye ve Eskişehirlileri sevilen isimler ile bir araya getirmeye devam ediyor.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla gerçekleştirilen söyleşi ve kitap imza etkinliğinin konuğu da gazeteci, yazar ve köşe yazarı Mine Kırıkkanat oldu. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, Tepebaşı Belediye Meclis üyeleri ve kadınlar katıldı. Söyleşide Kırıkkanat, Türkiye’de kadın hareketinin tarihi gelişimini ele alırken, geçişten günümüze sanatçı, gazeteci, siyasetçi kadınları ve mücadele öykülerini anlattı.

TÜRKİYE’NİN UMUDUSUNUZ
Programda Kırıkkanat, “Bu kadar güzel bir topluluk içinde olmak çok güzel, iyi ki varsınız. Aynı coğrafyada yaşamak, aynı bölgenin insanı olmak insanları birbirine benzetiyor tabi ki. Başkanınız çok iyi olduğu için siz çok iyisiniz, siz çok iyi olduğunuz için başkanınız da çok iyi. Gerçekten Tepebaşı bence Eskişehir’in en güzel ilçesi, en çok aktivitenin yapıldığı ve kültüre değer verilen yeri. Türkiye’nin en uygar, en bayındır yerinde olmaktan çok mutluyum. Kadını ile erkeği ile Türkiye’nin umudusunuz. Her yerin Tepebaşı ve Eskişehir gibi olmasını istiyorum. Tek bir eksiğiniz deniz olsa da bu eksiğe rağmen Türkiye’nin en güzel yerlerinden birinde yaşıyorsunuz” diye konuştu. Kadınların alkışları eşliğinde son bulan etkinlikte Başkan Ataç, Kırıkkanat’a teşekkür ederek çiçek takdim etti. Kırıkkanat, okurları için kitaplarını da imzaladı. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat