MİNİKLER ETOMÜZE’DE...

Gündem 10 Haziran 2022 14:47
Videoyu Aç MİNİKLER ETOMÜZE’DE...
A
a

Yüz binlerce müze tutkununu Eskişehir’in ekonomi tarihinde yolculuğa çıkaran ETOMÜZE’ye bu kez “Müzede Öğreniyorum” etkinliğiyle minik öğrenciler konuk oldu.

EĞLENERE ÖĞRENDİLER
Eskişehir Ticaret ve Sanayi Müzesi (ETOMÜZE) yediden yetmişe müze severleri ağırlamaya devam ediyor. ETOMÜZE’nin son konukları Halil Yasin İlkokulu 1/D sınıfı öğrencileri oldu. Minik öğrenciler “Müzede Öğreniyorum” etkinliği kapsamında gün boyunca hem eğlendiler hem öğrendiler. Uzman eşliğinde müzeyi gezen minik öğrenciler ayrıca ünite derslerini de müzede yaptılar. Miniklere ayrıca arkeolojinin ne olduğunu, kültürel mirasın ne anlama geldiğini, müzeciliğin önemini ve kurallarını müze uzmanı eşliğinde uygulamalı olarak anlatıldı. 

AFİŞ TASARLADILAR
Müzede gördükleri eserlerle ETOMÜZE afişi ve müzelerin önemini anlatan pankart tasarlayan minikler, ETOMÜZE boyama kitabından boyama çalışması da yaptılar. ETOMÜZE’de gerçekleştirilen “Müzede öğreniyorum” etkinliğiyle hakkında bilgi veren ETOMÜZE Sorumlusu Hakan Kuru, geleceğin büyükleri olan çocuklara ETOMÜZE atmosferinde müze sevgisini ve bilincini aşılamaya çalıştıklarını söyledi. Kuru, minik öğrencilere müzelerde nasıl davranılması gerektiği, müzelerin sadece gezilecek ve fotoğraf çekilecek yerler olmadığı aynı zamanda bir eğitim kurumu olduğunu anlatmaya çalıştıklarını,  tüm eğitim kurumlarına ETOMÜZE’nin kapılarının açık olduğunu kaydetti. ETOMÜZE’de etkinlik yapmak isteyen okullar (0222) 231 55 00 numaralı telefon ile randevu oluşturabilirler.  HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat