Europen 09 2022 Desktop

MİS GİBİ KOKAN SEBZEYE HASRETİZ

Gündem 13 Mart 2023 16:24
Videoyu Aç MİS GİBİ KOKAN SEBZEYE HASRETİZ
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Üretim Merkezi’nde üretilen yerel tohumlar, Tohum Takas Günleri ile vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Vatandaşlar, “Yerel tohumlarımıza, o eski tohumlardan elde ettiğimiz mis gibi kokan sebze ve meyvelere hasret kaldık” dediler.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Üretim Merkezi’nde üretilen ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinde düzenlenen tohum takas şenliklerine gönderilen tohumlar, kent merkezi dışında kalan 12 ilçedeki vatandaşlarla da buluşuyor. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince gerçekleştirilen Tohum Takas Günleri Sivrihisar, Mihalgazi, Çifteler ve Mihalıççık ilçeleri ile devam ederken vatandaşlara binlerce tohum dağıtıldı.

BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum da etkinliğe katıldı.  Yerel tohumun çok önemli olduğunu belirten Çorum, Başkan Büyükerşen’e teşekkür etti.  İlçelerin pazar yerlerine kurulan stantlara ilgi büyük olurken vatandaşlar yerel tohumun çok değerli olduğunu belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ederiz. Yerel tohumlarımıza, o eski tohumlardan elde ettiğimiz mis gibi kokan sebze ve meyvelere hasret kaldık. Bu tohumları çoğaltarak çevremizde de ekilmesini sağlayacağız” dediler. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat