Europen 09 2022 Desktop

MUTLU YILLAR ESKİŞEHİR...

Gündem 28 Aralık 2022 14:55
Videoyu Aç MUTLU YILLAR ESKİŞEHİR...
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, yeni yıl öncesi şehrin kavşak ve caddelerini rengarenk ışıklarla süslerken 2023’e sayılı günler kala ortaya ışıl ışıl görüntüler çıktı.

Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’e az bir süre kala Cumhuriyet şehri Eskişehir yeni yıla kartpostallık görüntülerle giriyor. Şehri süsleyen rengarenk ışıklar ile yeni yıl heyecanı tüm şehri sararken, 7’den 70’e herkes görsel şöleni cep telefonları ve fotoğraf makinalarıyla ölümsüzleştiriyor.  Değişik renk ve desenlerde yapılan yeni yıl ışıkları büyük beğeni kazanırken,  Eskişehir’in özellikle kış aylarında ışıklı süslemelerle daha da güzelleştiğini ifade eden Eskişehirliler, “Şehrimiz, Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği ışıklandırma çalışmaları ile kış mevsiminde de bambaşka bir güzelliğe bürünüyor. Başta Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen olmak üzere çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Cıvıl cıvıl bir şehrimiz var. Yeni yılımız da böyle ışıl ışıl bir yıl olsun.” diye konuştular.
İsmet İnönü Caddesi, Cengiz Topel Caddesi, Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi, İki Eylül Caddesi, Taşbaşı Bölgesi, Atatürk Caddesi, Ertaş Caddesi, Üniversite Caddesi ve Porsuk Çayı’nın çeşitli bölgeleri başta olmak üzere şehrin birçok noktasında süslemeler gerçekleştirildiğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ışıklandırmaların Ocak ayı sonuna kadar şehri süslemeye devam edeceğini ifade etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat