Europen 09 2022 Desktop

MÜZİKLİ TERAPİ...

Gündem 20 Ekim 2022 15:13
Videoyu Aç MÜZİKLİ TERAPİ...
A
a

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TÜDAM) “Ruh Sağlığımız İçin Müzik Terapisi Konferansı ve Atölye Çalışması” gerçekleştirildi.

Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müzik Terapisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Torun’un konuşmacı ve atölye yürütücüsü olduğu etkinliğe çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

İYİ HİSSETTİRİYOR
Müzik terapisinin olumsuz duygulardan kurtulmaya yardımcı olduğuna değinen Prof. Dr. Şükrü Torun, şunları söyledi: “Üniversitemiz, Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde ülkemizin ilk anabilim dalını ve ilk yüksek lisans programını kurarak müzik terapisi alanının bilimsel bir zeminde gelişmesine öncülük etmektedir. Müzik terapisi bilimsel bir disiplin olup kesinlikle bir eğlence aktivitesi değildir. Sağlık amaçlı olan müzik terapisi seanslarında hüznümüzü paylaşıp yaşayabiliriz. Bununla beraber acılarımızın üstesinden gelebilmek, kayıplarımızın bizde bıraktığı yaraları onarmak için de müzik terapisinden faydalanabiliriz. Konferansın ardından gerçekleştireceğimiz müzik terapisi deneyimleme atölyesinde eğlenmenizi değil ama iyi hissetmenizi garanti edebilirim.”
Prof. Dr. Şükrü Torun konferansın ardından müzik terapisi yüksek lisans öğrencileri ve çok sayıda katılımcı ile birlikte TÜDAM Musiki Tarihi Salonunda çeşitli müzik terapisi yöntemlerini kullanarak bir atölye çalışması da gerçekleştirdi. Atölyede duyguları dışa vurabilmek, başkalarının duygularını anlamak, ortak duygular etrafında buluşmak gibi süreçler deneyimlendi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat