NASREDDİN HOCA FESTİVALİNE SAYILI GÜNLER KALDI

Gündem 27 Haziran 2022 17:17
Videoyu Aç NASREDDİN HOCA FESTİVALİNE SAYILI GÜNLER KALDI
A
a

Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali için geri sayım başladı.

1-2-3 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan festivale her geçen gün ilgi artıyor.
Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali 29 Temmuz Çarşamba günü 5 farklı ülkeden gelen yabancı dans gruplarının, Başkan Hamid Yüzügüllü’yü makamında ziyareti ve Sivrihisar Korteji ile başlayacak. Yoğun bir programa sahip olan festival ilk olarak temsili Nasreddin Hoca’nın göle maya çalması ile devam edecek. Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenecek olan uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali’nde felsefi mizahın en büyük temsilcisi olan Nasreddin Hoca mezarı başında anılacak. HM

Türk-İslam kültürünün büyük bilgesi olan Nasreddin Hoca, 1208 yılında Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine bağlı, adı sonradan ‘Nasreddin Hoca Mahallesi’ olarak değiştirilen ‘Hortu’ köyünde doğmuş, yaşamış ve Sivrihisar’da vefat etmiştir. Nasreddin Hocanın tam adı da Nasrüddin Hoca Nusrat`dır.  Hocanın doğum ve ölüm yeri Sivrihisar ilçesidir, diğer şehirlerde ve ülkelerde olan mezar, makam ve anıtları temsilidir.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat