Europen 09 2022 Desktop

OBAK 17 kişiyi enkaz altından kurtardı

Gündem 12 Şubat 2023 13:48
Videoyu Aç OBAK 17 kişiyi enkaz altından kurtardı
A
a

Kahramanmaraş’ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem 10 şehirde büyük yıkıma yol açarken, Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi OBAK, bölgedeki arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Hatay’ın Antakya ilçesindeki arama kurtarma çalışmalarında yer alan OBAK, bugüne kadar çok sayıda kişiyi enkazdan sağ çıkardı.
 
Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 büyüklüğündeki deprem haberinin duyulmasıyla derhal bölgeye hareket eden Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi OBAK, AFAD’ın koordinasyonunda önce Adana'ya ardından da Hatay’ın Antakya ilçesine gitti. Burada arama kurtarma çalışmalarına başlayan OBAK, bölgede görev yapan diğer arama kurtarma ekipleri ile koordine halinde arama-kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Enkaz altında kalanları kurtarmak için canla başla çalışmalarına devam eden OBAK, bugüne kadar enkaz altından 17 kişiyi sağ çıkardı.
 
Enkazdan çıkarılan vatandaşlar, ilk müdahalelerin ardından, ambulansla hastaneye sevk edildi.
 
ÇAKIRÖZER OBAK’I ZİYARET ETTİ
Deprem bölgesine giden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Antakya’da OBAK’ı ziyaret etti. Çalışmalar hakkında OBAK’tan bilgi alan Çakırözer, gösterdikleri büyük fedakârlık ve çaba için OBAK’a teşekkür etti.
 
BAŞKAN KURT’TAN OBAK’A TEŞEKKÜR
Antakya’da görev yapan OBAK’ın umutla çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “İlk günden beri sahada olan ve 17 canımızı enkaz altından sağ olarak kurtaran ekibimize teşekkür ediyorum” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat