ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU...

Gündem 27 Aralık 2021 14:57
Videoyu Aç ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU...
A
a

Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Ödül Töreni, Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Salon 2016’da gerçekleştirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Törene; Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Sağlam, Özel Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu Başkanı Yunus Kılıç, Özel Eğitimciler Derneği (ÖZDER) Eskişehir Şubesi Başkanı Mustafa Uluyol, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Dilruba Kürüm Yapıcıoğlu, Özel Eğitim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sezgin Vuran, Özsoy ailesi ile akademisyen ve öğrenciler katıldı.

ÖNCÜLÜK YAPTI
Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü kurucusu Prof. Dr. Yahya Özsoy’u ebediyete irtihalinin 25. yılında anmak üzere bir araya geldiklerini belirten Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal törende gerçekleştirdiği konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Köy öğretmenliği ile mesleğe başlamış olan hocamız özel eğitim alanın kurulmasının ve gelişmesinin öncülüğünü yapmıştır. Prof. Dr. Yahya Özsoy’un anısını yaşatmak amacıyla 14 yıldır yapılan bu toplantılar Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı’nın desteği, Özel Eğitim Bölümü’nün çaba ve emekleri ile Özsoy Ailesi ve ÖZDER Eskişehir Şubesi’nin katkılarıyla bir ödül töreni olarak gerçekleştiriliyor. Bu yıl Anadolu Üniversitesi Eğitimi Destekleme Vakfı (EDEV) ve Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu’nun da büyük katkıları oldu. Hem değerli bilim insanı Özsoy’un eğitim alanındaki hizmetlerini anmak hem de başta öğretmen adayı öğrenciler ve diğer yükseköğrenim öğrencileri olmak üzere topluma hizmeti amaçlayan her çevreden toplum gönüllülerini desteklemek amacıyla pek çok çalışma yürütülüyor. Biz de bu çalışmaları desteklemeye devam edeceğiz.”HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir