Europen 09 2022 Desktop

ODUNPAZARI ESNAFI TURİSTLERİ BEKLİYOR

Gündem 27 Şubat 2023 12:22
Videoyu Aç ODUNPAZARI ESNAFI TURİSTLERİ BEKLİYOR
A
a

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremler, Eskişehir'in Tarihi Odunpazarı Evleri bölgesindeki esnafın da işlerine olumsuz yansıdı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Tarihi Odunpazarı Evleri bölgesinde hediyelik dükkânı işleten Turan Altıntaş, vatandaşların deprem ihtimaline karşı paralarını sakladıklarını ve dışarıya sadece gezmek için çıktıklarını söyledi.
Dükkâna gelen bütün müşterileriyle deprem hakkında konuşmalarına bağlı olarak psikolojisinin bozulmaya başladığını ifade eden Altıntaş, “Depremden sonra işlerimizde bayağı bir düşüş oldu. İnsanlar korkuyorlar, Eskişehir’de de deprem bekliyorlar. Böyle bir ihtimali değerlendirdikleri için ellerinde para varsa bile onu harcamamaya çalışıyorlar, saklıyorlar. Bu ihtimale karşı kimse alışveriş yapmıyor, herkes kendini garantiye almak istiyor. Dolayısıyla dışarıya çıktıklarında sadece kafalarını dağıtmak için geziyorlar. Buradaki kalabalık boş bir kalabalık, aslında esnafın işleri aktif değil. Şu anda da hiçbir hareketlilik yok. Bir de ‘Deprem oldu, insanlar öldü. Biz burada eğlenmeyelim, alışveriş yapmayalım' diyen çok insan var. Buraya gelen herkes depremden bahsediyor, artık psikolojimiz bozuldu. Biz Eskişehir’de olmamıza rağmen müşterilerle sürekli deprem hakkında konuşuyoruz, her gelen vatandaş aynı şeyi söylüyor. Depremzede de çok geliyor, onlar da Odunpazarı’nda gezerek kafalarını dağıtmaya çalışıyorlar. Kendileri gerçekten çok kötü durumdalar, geçen gün birisi şuraya geldi ve oturup ağladı. Biz de onunla birlikte ağladık, gerçekten çok kötü bir durum. Deprem burayı etkilemedi ama depremzede vatandaşların anlattıklarıyla ve okuduğumuz haberlerle birlikte bizim de psikolojimiz bozuldu. Benim yüzümde yaralar çıktı, hep stresten ve üzüntüden oldu bunlar” dedi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat