ODUNPAZARI İLE FASTİV KARDEŞ BELEDİYE OLDU

Gündem 6 Aralık 2021 15:28
Videoyu Aç ODUNPAZARI İLE FASTİV KARDEŞ BELEDİYE OLDU
A
a

Odunpazarı Belediyesi, Ukrayna’nın Fastiv Belediyesi ile Kardeş Belediye İşbirliği Protokolü imzaladı. İmza töreni, internet üzerinden online olarak gerçekleştirildi.

Protokol, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Fastiv Belediye Başkanı Mykhailo Netyazhuk arasında imzalandı. Süresiz olarak geçerli olan Kardeş Belediye İşbirliği Protokolü kapsamında taraflar; karşılıklı bilim-teknik konularında ilişkiler geliştirmek; kültür, eğitim ve sağlık alanlarında kültürel ve tarihi mirasın korunmasına yönelik, iki taraflı işbirliğinin kurulmasına katkı sağlamak; belediye çalışanlarının eğitimi ve uzmanlıklarının arttırılması konularında düzenli olarak bilgi ve tecrübe alışverişi geliştirmek; gezi, fuar, festival ve organizasyonlara katılmak; sportif etkinlikler düzenlemek; tarihi eserlerin onarımında işbirliği yapmak; zamanla ortaya çıkabilecek işbirliği alanlarında ortak çalışma yapmak; her iki şehrin faydasına olacak projeleri geliştirme imkânına zemin hazırlamak ile yükümlü olacak. 

ÖRNEK OLACAK
Mykhailo Netyazhuk, Odunpazarı ve Fastiv Belediyeleri arasında gerçekleştiren protokolün çok önemli olduğunun belirterek, imzalanan belgeyi Fastiv Kent Müzesi’nde sergilemek istediklerini söyledi. Odunpazarı Belediyesi ile ekonomi ve eğitim alanlarında işbirliklerine imza atmak istediklerini ifade eden Netyazhuk, protokolün her iki taraf için hayırlı olmasını diledi.

HAYIRLI, BAŞARILI OLSUN
Protokol töreninde konuşan Başkan Kurt, hayırlı olsun dileklerini iletti. İmzalanan protokolle, öğrencilerin ve işadamlarının başlattığı ilişkileri daha da ileri taşımak istediklerini söyleyen Başkan Kurt, kardeş belediyecilik ilişkilerini geliştirme çalışmalarından birini daha gerçekleştirdiklerini söyledi. Başkan Kurt, “Dost ülkemiz Ukrayna’dan kardeş belediyemiz olan Fastiv ile iyi işler yapmak istiyoruz. Beraber iş üretmenin formüllerini geliştirerek ve karşılıklı ekonomik, eğitim, kültür ve sanat alanlarında işbirlikleri yapmak istiyoruz. Pandemi koşulları nedeni ile yan yana gelemedik, umarım koşullar iyileştiği zaman karşılıklı ziyaretlerimizi gerçekleştiririz. İmzaladığımız bu protokol her iki taraf içinde yararlı sonuçlar doğursun, hayırlı olsun, başarılı olsun” dedi. Başkan Kurt ve Ukraynalı mevkidaşı Netyazhuk Odunpazarı ve Fastiv Belediyeleri arasındaki ilişkiyi güçlendirmek için bir sonraki online buluşma tarihini 2 Ocak 2022 olarak belirlediler.  HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat