ODUNPAZARI MÜZELERİNE 2 YENİ ÖDÜL

Gündem 9 Haziran 2022 14:38
Videoyu Aç ODUNPAZARI MÜZELERİNE 2 YENİ ÖDÜL
A
a

Odunpazarı Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen “Tarihi Kentler Birliği Müze Özendirme Yarışmasında” iki dalda ödül aldı. Başkan Kazım Kurt, “Odunpazarı’nı tarihin, bilimin ve kültürün merkezi yapama yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ
Tarihi Kentler Birliği (TKB), ilk kez 2016 yılında düzenlendiği Müze Özendirme Yarışması’nın bu yıl 6’ncısını gerçekleştirdi. 15 belediye’nin 17 müzeyle başvurduğu TKB Müze Özendirme Yarışmasında,  müzeler Jüri Özel Ödülü, El Sanatları ve Zanaat Müzeleri, Yaşam Kültürü Müzeleri, Kent Kültürü Müzeleri, Sanat ve Edebiyat Müzeleri, Millî Mücadele Müzeleri ve Doğa Tarihi Müzeleri olmak üzere 7 kategoride ödüllendirildi. Odunpazarı Belediyesi ise bu yarışmada 2 dalda ödül aldı. Odunpazarı Belediyesi’ne ait Odunpazarı Belediyesi Lületaşı Müzesi El Sanatları ve Zanaat Müzeleri kategorisinde; Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Müzesi ise Sanat ve Edebiyat Müzeleri kategorisinde ödüle layık görüldü. 

SANAT EVLERİ
Konuyla ilgili açıklama yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Müze Özendirme Yarışmasında Odunpazarı Belediyesi müzelerinin ödül almasının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. “Odunpazarı’nı tarihin, bilimin ve kültürün merkezi yapma iddiamızı sürdürüyoruz. Odunpazarı Tarihi Bölge, tarihin, yaşamın ve kültürün iç içe olduğu bir yer. Odunpazarı’na yeni müzeler, sanat evleri açmaya devam edeceğiz. Çalışmalarına devam ettiğimiz Devrim Erbil Sanatevi’nin ve Doğan Avcıoğlu Kütüphanesi’nin de yakın zamanda açılışını yapacağız” diyen Başkan Kurt, aynı yarışmada Odunpazarı Belediyesi ile Sanat ve Edebiyat Müzeleri kategorisinde Barış Manço Müze Evi ile ödül alan Kadıköy Belediyesini tebrik etti. 2022 TKB Müze Özendirme Yarışması Ödül Töreni, Haziran ayında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan TKB Kahramanmaraş Buluşması kapsamında düzenlenecek.  HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat