Europen 09 2022 Desktop

ODUNPAZARI’NDAN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK

Gündem 7 Şubat 2023 15:01
Videoyu Aç ODUNPAZARI’NDAN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK
A
a

Odunpazarı Belediyesi, Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da yıkıma sebep olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından yardım kampanyası başlattı. Belediyenin yardım kampanyası başlattığını duyurmasının ardından, binlerce vatandaş seferber oldu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
YARDIM TOPLANDI
Kampanya nedeniyle sık sık sosyal medya hesaplarından güncel ihtiyaç listesi yayınlayan belediye, deprem bölgesine gönderilecek yardımları ise Odunpazarı Belediyesi’nin 17 halk merkezi, Aşevi, Gökmeydanı Mahallesi’nde bulunan Ek Hizmet Binası, Halk Market ve Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi’nde topladı. Bu merkezlerde toplanan yardımlar ise Yenikent Mahallesi’nde bulunan Mehmet Terzi Spor Salonuna götürüldü. Burada ise belediye personeli ve gönüllülerden oluşan ekipler tarafından gruplandırılarak paketlendi.  

BAŞKAN KURT ÇALIŞMALARI TAKİP ETTİ
Yardım kampanyası ile yakından ilgilenen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, yardımları yerinde görmek ve kampanyaya destek veren Eskişehirlilere teşekkür etmek için ihtiyaç malzemelerinin toplandığı merkezlere gitti. Odunpazarı Belediyesi Aşevi, Mehmet Terzi Spor Salonu ve Fen İşleri Şantiyesi’ni ziyaret eden Başkan Kurt, buradaki belediye personeli ve gönüllülere kolay gelsin dileklerini ileterek, gösterdikleri duyarlılık için teşekkür etti. Vatandaşların ulaştırdığı ve Odunpazarı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından sağlanan erzak, ihtiyaç malzemeleri ve ekipmandan oluşan 6 tır dolusu yardım malzemesi, Odunpazarı Belediye Fen İşleri Şantiyesi ve Mehmet Terzi Spor Salonundan tırlara yüklendi. Yardım malzemesi ve ekipman dolu 6 tır, Diyarbakır, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi ve Hatay’ın Samandağ ilçesine doğru yola çıktı. 

ESKİŞEHİRLİ HEMŞEHRİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Kurt, bütün Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini iletti. “Bu felaket hepimizi derinden üzdü. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, geride kalanlara da baş sağlığı diliyorum. Odunpazarı Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Hemşehrilerimizden gelen destekler ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün hazırladığı destekler tırlara yükleniyor. Bütün Türkiye’den olduğu gibi Eskişehir Odunpazarı’ndan da deprem bölgesine gönderiliyor. Bütün Eskişehirli hemşehrilerime teşekkür ediyorum” diyen Başkan Kurt, erzak, yardım malzemeleri ve ekipmandan oluşan 6 tırın AFAD’ın yönlendirmesi ile Diyarbakır, 7.6 büyüklüğündeki ikinci depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi ve Hatay’ın Samandağ ilçesine doğru yola çıktığını söyledi. 

OBAK ANTAKYA’DA!
Diğer taraftan; merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 büyüklüğündeki depremin hemen ardından çalışmalarına başlayan Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (OBAK), AFAD’ın koordinasyonunda Adana'ya gitmişti. Adana’dan Hatay’ın Antakya ilçesine giden OBAK, burada arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.  HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat