Europen 09 2022 Desktop

ODUNPAZARI’NDAN TARIMA DESTEK

Gündem 25 Ekim 2022 16:40
Videoyu Aç ODUNPAZARI’NDAN TARIMA DESTEK
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un talimatı ile tarımsal ekonomiyi desteklemek için Kalkanlı Mahallesi’ne Yeni Çeşit Deneme ve Çiftçi Eğitim Merkezi kuran Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, bu alandaki çalışmalarını sürdürüyor.

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, Yeni Çeşit Deneme ve Çiftçi Eğitim Merkezinde deneme ekimleri yaptığı buğdayların ve arpaların tohumunu üretmek için çalışmalarına başladı. 

KENDİ KENDİMİZE YETMELİYİZ
Daha önce, Yeni Çeşit Deneme ve Çiftçi Eğitim Merkezinde deneme ekimleri yaptığı buğdayların ve arpaların tohumunu üretmek için çalışmalarına başlayan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, 70 dekar alanda tohum üretmek amacıyla abide, yüksel, köprü, damla ve flado çeşidi buğday; 20 dekar alanda ise yaba ve pınar çeşidi arpa ekti. Tarımın çok stratejik bir alan olduğunu ifade eden Kırsal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri, Türkiye’nin daha önce tarımsal alanda kendi kendine yetebilen 8-10 ülkeden biri iken, bugün tarımdaki ürünleri bile ithal eder bir pozisyona geldiğine dikkat çekti. Çiftçilere yol göstermek,  onlara destek olmak ve Türkiye’nin yeniden kendi kendine yeten bir ülke olması için çalıştıklarını kaydeden yetkililer, 2022 – 2023 tarım yılının tüm üreticilere bereketli olmasını diledi.  HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat