Europen 09 2022 Desktop

ÖĞRENCİ BAŞKENTİNE HOŞ GELDİNİZ

Gündem 15 Ağustos 2022 15:27
Videoyu Aç ÖĞRENCİ BAŞKENTİNE HOŞ GELDİNİZ
A
a

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, YKS tercih sonuçlarının açıklamasının ardından Anadolu Üniversitesini kazanan öğrencilere yönelik ‘hoş geldiniz’ mesajı yayınladı.

AİLEMİZE HOŞ GELDİNİZ
Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ardından 27 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında devam eden tercih sonuçları bugün açıklandı. Öğrenciler, yaptıkları tercihler üzerinden ön lisans ve lisans programlarına yerleştirildi.  Rektör Erdal, öğrencilere yönelik mesajında şu ifadelere yer verdi: “Sevgili öğrencilerimiz,  Türkiye’nin öğrenci başkenti Eskişehir ve Anadolu Üniversitesine hoş geldiniz! Siz değerli öğrencilerimizi, Türkiye’nin global kampüsü Anadolu Üniversitesini tercih ederek dünyanın en büyük eğitim ailesinin bir üyesi olma başarısını gösterdiğiniz için kutluyorum.  Anadolu Üniversitesi, yaşamboyu öğrenme odaklı bir dünya üniversitesi olarak 64 yıllık köklü geçmişi ve birikimiyle evrensel bilim ışığında insanlığa hizmet eden bireyler yetiştiren bir kurumdur. Eğitim hayatınız boyunca Üniversitemiz, uzman akademik kadrosunun sunduğu dünya standartlarında nitelikli ve ayrıcalıklı eğitim ile hedeflerinize ve hayalini kurduğunuz geleceğe ilerlemeniz için hep yanınızda olacak.”

SOSYAL YAŞAM
Rektör Fuat Erdal, “Bireysel gelişiminiz için ayda 100’den fazla bilim, sanat, spor ve kültürel etkinlik Eskişehir’in merkezinde yer alan, yeşillikler içerisindeki kampüsümüzde sizleri bekliyor. İlk günden itibaren bu etkinliklere katılarak eğitim hayatınızı aktif bir sosyokültürel yaşamla birleştirmenizi arzu ediyoruz. Büyük umutlarla başlayacağınız yeni yolculuğunuzda ülkemiz ve insanlık için pek çok güzelliğe katkıda bulanacağınıza, yeni ufuklar açacağınıza inanıyoruz. Siz de artık bu büyük ailenin bir üyesisiniz. Bugünden itibaren Anadolu Üniversitesinin size kattığı değerlerle siz de bilimin ışığında insanlığın ortak refah ve mutluluğu için çalışacak, doğruluk ve sevgiyi tüm insanlığa taşıyacaksınız. Dünyanın en büyük eğitim ailesinin bir üyesi olduğunuzu hiçbir zaman unutmayın. Başarı ve mutluluğunuz bir ömür devam etsin. Ailemize tekrar hoş geldiniz!” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat