Europen 09 2022 Desktop

ÖĞRENCİLER ÇALIŞTAYDA BULUŞTU...

Gündem 26 Ekim 2022 14:03
Videoyu Aç ÖĞRENCİLER ÇALIŞTAYDA BULUŞTU...
A
a

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen "Fagot Çalıştayı" öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Çalıştay, Lund Üniversitesi Fagot Profesörü ve Malmö Senfoni Orkestrası solo fagotçusu Annika Fredriksson’un katılımıyla Koral Çalgan Salonu’nda gerçekleştirildi.

ÜNİVERSİTEMİZDE İLK
Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Lilian Maria Tonella Tüzün çalıştaya ilişkin görüşlerini paylaşarak “Böylesi bir tecrübenin Anadolu Üniversitesine gelmesi bizler için büyük bir şans. İlk fagot master classımızı organize etmenin de verdiği mutluluğu hepimiz paylaşıyoruz. Ülkenin birçok tarafından ziyaretçilerin katılımıyla zengin bir etkinlik olduğunu düşünüyorum.” dedi. İki gün boyunca öğrencilere verilen derslerin önemine vurgu yapan Prof. Emre Hopa ise “Annika Fredriksson’un Malmö Senfoni Orkestrası solo fagotcusu olarak bizlere kattıkları paha biçilemez. Farklı bakış açısından bakmak öğrencilerimiz için çok kıymetli.” dedi. Çalıştayın sonunda Annika Frederiksson’a katılımından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.  HM

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat