Europen 09 2022 Desktop

ÖĞRENCİLER KAHVALTISIZ OKULA GİDİYOR

Gündem 8 Kasım 2022 15:14
Videoyu Aç ÖĞRENCİLER KAHVALTISIZ OKULA GİDİYOR
A
a

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, Türkiye'de ilkokul 1. sınıftaki öğrencilerin yüzde 40'ının sabah kahvaltısı yapmadan okula gittiğini kaydetti. Kabukcuoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de öğretmenlerin maaşlarının yetersiz olduğunu savundu.

Öğretmenlerin, gerek duydukları maddi konfordan uzak olduğunu ve 8 bin 700 lira maaşla öğretmenlik yapılamayacağını ifade eden Kabukcuoğlu, şöyle devam etti: "Özel kurumlarda çalışan öğretmenlerin maaşı çok daha yetersizdir. Yatay ve düşey kariyer planlaması yoktur. Ücra yerlerde görev yapan öğretmenlerin lojmanları yoktur. Çocuklar karnı aç bir şekilde okula gidiyor. İlkokul 1. sınıftaki öğrencilerin yüzde 40'ı sabah kahvaltısı yapmadan okula gidiyor. Aileler gerekli ders araçlarını temin edemiyor. Liyakate önem verilmiyor. Liyakatsiz insanların, siyasete yaslanma tavırları ile öğretmenlerimize mobbing uygulanmaktadır."
Kabukcuoğlu, yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda, paydaşların sürece yeterince dahil edilmediğini ve düzenlemenin eğitim camiasının sorunlarını gidermekten uzak olduğunu da iddia etti AA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat