Europen 09 2022 Desktop

ÖĞRENCİLER KİTAPLARINI HÜKÜMLÜLERE BAĞIŞLADI

Gündem 18 Ocak 2023 15:32
Videoyu Aç ÖĞRENCİLER KİTAPLARINI HÜKÜMLÜLERE BAĞIŞLADI
A
a

Eskişehir Hoca Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencileri Eskişehir Adliyesini ziyaret ederek hükümlülere kitap bağışında bulundu. Kitap bağışının ardından Başsavcı Ali Yeldan ve Başsavcı Vekili Yunus Abdullah Tokgöz, öğrencilere dünya klasikleri kitaplarını hediye etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ANLAMLI BAĞIŞ 
Eskişehir Hoca Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencileri okulun Müdür Yardımcısı Muhammed Özçakan ile birlikte Eskişehir Adliyesini ziyaret etti. Ziyarette ağır ceza mahkemesinde duruşma izleyen öğrenciler sonrasında adliyeye gezdi. Adliye ve yargı teşkilatı ile ilgili merak ettiklerini soran öğrenciler aldıkları cevapların ardından Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce tüm Türkiye’de aynı anda faaliyete geçirilen hükümlülere kitap bağışı kampanyasına destek vermek amacıyla kitaplarını bağışladı. 

BAŞSAVCIDAN TEŞEKKÜR 
Kitaplarını bağışlamak için kitap bağışı kumbarası önüne gelen öğrencileri Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ve Eskişehir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yunus Abdullah Tokgöz karşılayarak öğrencilere bağışlarından dolayı teşekkür etti. Adliyeye yaptıkları ziyaretten ve yaptıkları kitap bağışından oldukça memnun olduklarını ifade eden öğrenciler toplu fotoğraf çektirerek adliyeyi tekrar ziyaret etmek istediklerini belirtti. 

KİTAP BAĞIŞI SÜRÜYOR 
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce tüm Türkiye’de faaliyete geçirilen hükümlülere kitap bağışı kampanyasında kitap bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar 15 Şubat 2023 tarihine kadar Eskişehir Adliyesi, ESPARK Alışveriş Merkezi ve Vega Outlet Alışveriş Merkezinde bulunan kitap teslim noktalarındaki kumbaralara kitap bağışında bulunabilecek. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat