Europen 09 2022 Desktop

ÖĞRENCİLERDEN ÖZEL ETKİNLİK...

Gündem 16 Ocak 2023 15:21
Videoyu Aç ÖĞRENCİLERDEN ÖZEL ETKİNLİK...
A
a

Dünya genelinde 53 ülkede aktif olarak uygulanan Best Buddies projesinin Eskişehir’deki ilk partner okulu olan Özel Çağdaş Okulları öğrencileri, projeyi birlikte yürüttükleri Özkan Halaç Özel Eğitim Meslek Okulundaki arkadaşlarını ziyaret etti.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in katılımıyla gerçekleşen Best Buddies Eşleştirme Töreninde; Özel Çağdaş Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri ile Özkan Halaç Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri ‘buddie’leri ile eşleşmişti. Eşleşme töreni sonrasında ilk buluşma gerçekleşti. Çağdaş öğrencileri, Best Buddies Eskişehir Temsilcisi Çağla İşcibaşı, Özel Çağdaş Okulları Danışman Öğretmenleri Burcu Uzun ve Feyzanur Yüksel ile eşleştirme töreninde eşleştiklerini ‘buddie’lerini okullarında ziyaret etti.
Hep birlikte okulun çeşitli atölyelerindeki derslere giren öğrenciler; dikiş, seramik, turizm ve konaklama, büro, bilişim ve mutfak gibi çeşitli derslerde birlikte etkinlikler gerçekleştirdi. Birlikte seramik, dikiş gibi etkinlikler yapan ve oyunlar oynayan öğrenciler, birbirlerini yakından tanıma imkânı buldu. Öğrenciler, birlikte geçirdikleri gün sonunda Best Buddies pastasını hep birlikte kesti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat