ÖĞRENCİLERİMİZ BİZE İNANIYOR

Gündem 10 Haziran 2021 18:35
Videoyu Aç ÖĞRENCİLERİMİZ BİZE İNANIYOR
A
a

8 Haziran 2021 Salı günü Zoom Meeting platformu ve Mühendislik Fakültesi YouTube kanalı üzerinden çevrim içi düzenlenen etkinliğe Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Seramik Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Alpagut Kara, ATAP A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve ICI Teknoloji Kurucu Başkanı Kenan Işık’ın yanı sıra öğretim elemanları, sektör temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Mühendislik Fakültesi Proje Fuarı’nın düzenlenmeye başladığı tarihten bu yana başarıyla devam ettiriliyor olmasının memnuniyet verici olduğunun altını çizdi. Bu sürecin en önemli aktörlerinin öğrenciler olduğunu da vurgulayan Prof. Dr. Mandal, “Biz bir şeyler tasarlıyoruz, öğrencilerimiz ise bu sürece inanarak katkı sağlıyor. O yüzden yaşanan güçlükler de göz önüne alındığında öğrencilerin böyle bir sürecin içerisinde, bir değerlendirme sürecinden başarıyla geçerek yer alıyor olmaları takdire değer bir davranış. Bu fuar ve yarışma kapsamında yer alan projelerden 55 projenin TÜBİTAK tarafından destekleniyor olması, bu başarının başka bir kıymetli belirtisini bizlere gösteriyor” dedi. Prof. Dr. Mandal, “Genç İnsan Kaynağımızın Mühendislik Çözümleri ile Birlikte Başarma" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.
Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu ise konuşmasında Mühendislik Fakültesi Proje Fuarı ve Yarışması etkinliğinin o dönemki Mühendislik Fakültesi Dekanı, şimdiki TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal tarafından başlatıldığının altını çizdi. 14 yıldan bu yana Eskişehir Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde kesintisiz bir biçimde sürdürüldüğünü de sözlerine ekleyen Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu, “Sizlerin de bildiği üzere, bu yıl ilk kez TÜBİTAK 2209 Projesi’ne başvuru ön koşulu ile birlikte BAP 209 kodlu, lisans öğrencilerinin başvurusuna açık olan bir proje çağrısına çıktık ve Üniversitemiz BAP Komisyonu tarafından bu çağrıya başvuran 47 lisans öğrencisi projesini destekleme kararı çıktı. Geçtiğimiz hafta hem proje içerisinde çalışacak olan lisans öğrencilerimiz hem de danışmanları ile bir imza töreni gerçekleştirdik. Bu teşvikler sayesinde TÜBİTAK desteklerine başvuran öğrenci sayımızın her yıl artmasını ve sayıların Üniversite’nin tüm birim ve programlarına yayılmasını hedefliyoruz. Araştırma odaklı bir üniversite olarak, araştırma ekosistemimiz içerisinde öğrencilerimizin etkili şekilde yer almasını istiyoruz. Sayılar geçen yıla kıyasla ikiye katlanmış durumda. 11 tanesi sanayi destekli olmak üzere toplam 55 öğrenci projemiz 2209 kapsamında desteklenmeye değer görüldü. Bu projelere sadece son sınıf öğrencilerinin değil, alt sınıf öğrencilerinin de baş vuruyor olması mutluluk verici. Bundan sonraki aşama olan TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması’na da başvurmasını bekliyoruz” dedi. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat