ÖĞRENCİLERİMİZ HEPİMİZİN EVLADI

Gündem 4 Ekim 2021 16:17
Videoyu Aç ÖĞRENCİLERİMİZ HEPİMİZİN EVLADI
A
a

Eskişehir Kadın Platformu Başkanı Fatma Ader, öğrencilerin yaşadığı barınma sorunlarını değinerek, “Şu an kalacak yeri olmayan kız öğrencilerimizi sahiplenmelerini ve evlerini uygun koşullarda öğrencilere açmalarını diliyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Fatma Ader, “Geldiğimiz noktada maalesef ki ilgililerin,  sorumluluğunu ve yükümlülüğünü yeterince  yerine getirememesi sonucu, öğrencilerimizin aynı zamanda Anayasal güvence altında olan eğitim haklarını da etkileyeceği açıktır.  Bu sorunun bir ölçüde çözümlenmesi için biz Eskişehir Kadın Platformu Bileşenleri, duyarlı hemşehrilerimizi dayanışmaya çağırıyoruz” dedi.
Yaşanan maduriyeti azaltmak için çağrıda bulunan Fatma Ader, “Bunun yanı sıra alternatif çözüm olarak, aile ekonomilerine katkı sağlamak isteyen hemşerilerimizle birlikte ve  Eskişehir Kent Konseyimizin paydaşlığında ev pansiyonculuğunu da başlatmak istiyoruz. Her biri bizim için çok kıymetli olan öğrencilerimizin yaşadığı barınma sorunu kapsamında, arzu eden, koşulları uygun olan ailelerimizin Eskişehir Kent Konseyimiz ile iletişime geçip kayıt yaptırarak, yaşanan mağduriyeti azaltmak adına çok önemli ve değerli bir katkı olacağını düşünüyoruz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat