ÖĞRENCİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

Gündem 6 Aralık 2021 14:11
Videoyu Aç ÖĞRENCİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ
A
a

2021 Yılı Bilim, Teknoloji, Sanat ve Tasarım Ödülleri Töreni, 3 Aralık 2021 Cuma günü ESTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Törene Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Gürsoy Arslan ve Prof. Dr. Alper Çabuk, Araştırma ve Lisansüstü Süreçler Direktörü Prof. Dr. Servet Turan, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Abidin Kılıç’ın yanı sıra öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
 
BU BİR EKİP İŞİDİR
Prof. Dr. Turan konuşmasında “Üniversitemizin ödül mekanizması, stratejik planımızdaki birçok noktayı karşılamak üzere oluşturulmuştur. Bunlar arasında yer alan yayın sayısı, en önem verdiğimiz noktalardan birisi ve bu anlamda yayın sayılarını yakından takip ediyoruz. Yaklaşık olarak 1129 yayınımız, 4100’ün üzerinde atıfımız ve bunlara katkıda bulunan 655 civarında da yazarımız mevcut. Bu verileri sürekli takip ediyoruz” dedi. Prof. Dr. Alper Çabuk, Prof. Dr. Metin Argan ve Prof. Dr. Refail Kasımbeyli’den oluşan Ödül Değerlendirme Jürisi’ne teşekkürlerini ileten Prof. Dr. Turan, “Ödül alan tüm öğrencilerimizi, mezunlarımızı ve öğretim elemanlarımızı tebrik ediyorum. Bu bir ekip işi. Tüm öğretim elemanlarımızın 2022 yılında Üniversitemize büyük başarılar kazandırmak için verimli iş birlikleri kurmalarını diliyorum” dedi.

MARİFET İLTİFATA TABİDİR
Ardından söz alan Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, “Bilim, Teknoloji, Sanat ve Tasarım ödüllerine ilişkin ödül yönergemiz, 30 Eylül 2019 tarihinde yürürlüğe girdi. Yönergemizde değişen ve dönüşen dünya düzeni ve ihtiyaçlar doğrultusunda bazı değişiklikler yaptık. Bu yönerge, Üniversitemizin akademik çalışanlarının, öğrenci ve mezunlarının kendi alanlarındaki çalışmalarında göstermiş oldukları başarılarının değerlendirilmesi ve ödüllendirilmesini kapsamaktadır. Bu suretle de çalışmalarının sürekliliğini sağlamak, niteliklerinin artışını teşvik etmek ve bu kapsamda da performanslarının artırılmasına da vesile olmak hedeflenmektedir” dedi. Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin araştırma odaklı bir üniversite olduğunu da ifade eden Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Araştırma odaklı bir üniversite olmanın birtakım gereklilikleri var. Öncelikle araştırma ekosistemimizi besleyen, gelişmesini sağlayan ve araştırma performansımızın da yükselmesine katkı sağlayacak her türlü strateji ve faaliyeti de gündemde tutmamız gerekiyor. Bunu da gündemimizin en önemli maddesi olarak görüyoruz, ‘Marifet iltifata tabidir’ denir. Bu yüzden de performansımızı yükseltebilmenin birkaç yolu var ki bu ödül süreci de taktir, tanıma süreci de bunlardan bir tanesi. Bu sürece sadece öğretim elemanlarımızı değil; öğrenci ve mezunlarımızı katmış olmamız da bize özgü. Bu törenler, araştırma ekosistemine katkı sağlayan herkesin ödüllendirilmesine ve taktir edilmesine katkı sağlamaktadır”
Açılış seremonisinin ardından Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu tarafından ödül almaya değer görülen ESTÜ öğretim elemanlarına ödül ve sertifikaları takdim edildi.  Ödül töreni, Yüksek Lisans Tez Ödülleri, Doktora Tez Ödülleri, ESTÜ 25, ESTÜ 50, ESTÜ 100 Ödülleri, USİP Ödülleri, Yılın Performansı Ödülü sahibi öğretim elemanlarının katılımı ile gerçekleştirildi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından tören sona erdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir