ÖĞRENCİLERİN MÜZİK SEVGİSİ

Gündem 17 Haziran 2022 14:20
Videoyu Aç ÖĞRENCİLERİN  MÜZİK SEVGİSİ
A
a

Eskişehir Teknik Üniversitesinin (ESTÜ) farklı bölümlerinde öğrenim gören üniversite öğrencileri, seçmeli müzik eğitimlerine de katılıyor.

Üniversite bünyesinde seçmeli ders olarak 2019 yılından bu yana müzik eğitimi veriliyor. Konservatuvarı aratmayan koşullarda piyano, flüt, gitar ve solfej eğitimi alan öğrenciler, teknik dersler sonrası çeşitli enstrümanlar çalıyor. Uluslararası Vladimir Spivakov Sanat Vakfı Türkiye Temsilcisi piyanist Amine Aygistova, tarafından verilen derse bu eğitim öğretim yılının ikinci döneminde 80 öğrenci katılıyor. Öğrenciler, eğitimleri sonrası sınav niteliğinde performans konseri sunacak. Amine Aygistova, 3 yıldır sürdürdükleri eğitimlere öğrencilerin gösterdiği ilgiden mutluluk duyduklarını söyledi. Eğitimler için gerekli tüm ekipmanların üniversite tarafından temin edilerek öğrencilerin hizmetine sunulduğunu belirten Aygistova, şöyle konuştu: "Üniversitenin farklı bölümlerinden öğrencilerimiz var; havacılık, mimarlık, spor bilimleri, bilgisayar mühendisliği... Bütün teknik bölümlerde eğitim gören öğrenciler piyano dersleri alabiliyor. Buraya gelerek içlerindeki müzik sevgisini ortaya çıkarıyorlar." 

TEŞEKKÜR ETTİLER 
ESTÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Elif Gümüş de müziğe çocukluğundan bu yana ilgi duyduğunu ifade etti. Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Havacılık Yönetimi Bölümü 2. sınıfından Hilal Kaya da hep müzik icra edebilmenin hayalini kurduğunu anlatarak, piyanonun bunun için çok doğru bir enstrüman olduğunu belirtti. Mimarlık ve Tasarım Fakültesi 2. sınıfa devam eden Numan Koç da müzik konusunda kendisini geliştirmek için piyano kurslarına katıldığını dile getirerek, kendilerine bu imkanı sunan üniversite yönetimine ve eğitmeni Aygistova'ya teşekkür etti. AA 

ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir