Europen 09 2022 Desktop

ÖĞRENCİLERİN SESİNE KULAK VERİN

Gündem 3 Mart 2023 15:43
Videoyu Aç ÖĞRENCİLERİN SESİNE KULAK VERİN
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, deprem felaketlenin ardından Eskişehir’de depremzede üniversite öğrencileri ile bir araya gelerek öğrencilerin sorun ve taleplerini dinledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
YARDIMLAŞMA PAKETİ AÇIKLANSIN
Öğrencilerin sıkıntı ve taleplerini dinleyen Çakırözer, taleplerin karşılanması içen TBMM’de söz alarak, depremzede üniversite öğrencileri için kapsamlı bir yardımlaşma paketi açıklanmasını istedi. Yüz binlerce depremzede üniversite öğrencisin eğitimlerine devam edebilmeleri için desteğe ihtiyaç duyduklarını söyleyen Çakırözer, “Telefonları, bilgisayarları enkaz altında kalanlar var. Kaldıkları yurtlarda, evlerde interneti olmayan öğrenciler online eğitimlere katılamıyor. Çaresizlikten okullarını donduran, bırakan öğrenciler var. Depremzede üniversite öğrencilerimiz için kapsamlı bir yardımlaşma paketi derhâl açıklanmalı. Telefon, bilgisayar desteği ve ücretsiz internet hizmeti sağlanmalı. Depremzede öğrencilerimize koşulsuz burs desteği sağlanarak, KYK borçları faizsiz ertelenmeli” dedi. 

“YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLATILSIN!”
Çakırözer, deprem sonrası online eğitime geçen üniversitelerde de yüz yüze eğitimlerin bir an önce başlatılması çağrısında bulundu. “Üniversitelerde yüz yüze eğitim isteyen milyonlarca öğrencinin çağrısına da kulak verip üniversiteler açılmalı” diyen Çakırözer, “Bilimsellikten, hukuktan uzak tek adam kararlarıyla bir kuşağımızı daha kaybetmeyelim. Gençlerimiz bizim geleceğimiz, aydınlık yarınlarımız.  Onların sesine kulak verin. Üniversiteleri yüz yüze eğitime açın” diye konuştu. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat