Öğrenme kaybı 2 yılda telafi edilir

Gündem 30 Mart 2021 16:39
Videoyu Aç Öğrenme kaybı 2 yılda telafi edilir
A
a

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, artan vakaların eğitime zarar verdiğini belirterek “3 aylık öğrenme kaybının telafisi 2 yılda mümkün olabiliyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi kampüsünde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Türk Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Haydar Urfalı’nın da katıldığı basın toplantısında konuşan Talip Geylan, pandemi döneminde eğitim alanında yaşanan sıkıntılarla ilgili ve 5 Nisan 2018 tarihinde Volkan Bayar tarafından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öldürülen dört eğitim emekçisi hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

EĞİTİM ZARAR GÖRDÜ
Artan vaka sayılarının eğitime de zarar verdiğini belirten Geylan, “Topluma çağrıda bulunuyorum, her şey bir yana çocuklarımızı öğrencilerimizi okullarıyla buluşturabilmek için herkesin sorumluluk üstlenip kurallara uyması gerekiyor. Eğitim bilimcilerin yapmış oldukları araştırmalara göre 3 aylık öğrenme kaybının telafisi 2 yılda mümkün olabiliyor. Biz geride bıraktığımız 1 yılın büyük bir bölümünde maalesef okullarımız kapatmak durumunda kaldık, önümüzdeki 3-5 yılı belki de çocuklarımızın maruz kaldığı öğrenme kayıplarının telafisini ortaya koyacağız demektir” diye konuştu.

TALEBİMİZ KABUL EDİLMEDİ
Eğitim Fakültesinde öldürülen 4 eğitim emekçisi ile ilgili de konuşan Geylan, Türk Eğitim Sen’in istinafa başvurduğunu kaydetti. Sendikasının dava sürecine müdahil olma talebinin reddedildiğine dikkat çeken Geylan, “5 Nisan 2018’de Volkan Bayar isimli bir vahşi tarafından eğitim fakültesinde 4 tane meslektaşımızı kaybettik. Bugün 4 arkadaşımız anısına fakültenin bahçesine dört tane fidan dikeceğiz. Biz Türk Eğitim Sen olarak dava sürecinin başından beri müdahil talebi ile sürece dahil olmak istedik. Fakat o süreçte maalesef mahkeme müdahil talebimizi kabul etmedi. Mahkeme sonuçlandı. Fakat biz istinafa başvurduk. Bu spontane gelişmiş bir olay değil. Bu organize, bilinçli, planlı azmettiricisinin olduğu bir olaydır. Biz bu nedenle istinafa başvurduk” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından 4 eğitim emekçisi için eğitim fakültesinin bahçesine fidan dikilerek anma töreni gerçekleştirildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat