Europen 09 2022 Desktop

ÖĞRETMENİNDEN BAŞKAN KURT’A HEDİYE

Gündem 30 Eylül 2022 15:11
Videoyu Aç ÖĞRETMENİNDEN BAŞKAN KURT’A HEDİYE
A
a

Odunpazarı Belediyesi tarafından 6’ncısı düzenlenen Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nde sona geliniyor. Başkan Kurt, lise öğretmenlerinden olan Prof. Dr. A. Yavuz Kılıç’ın hediyesiyle mutlu oldu.

YALNIZ BIRAKMADI
Odunpazarı Belediyesi Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Sanatçıların büyük bir özveri ile çalışmalarına devam ettiği festivalde, eserlere son dokunuşlar yapılmaya başlandı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da festivalin ilk gününden itibaren sanatçıları yalnız bırakmadı. Başkan Kurt ahşap sanatçılarının stantlarını gezerek eserlerin son hallerini inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

ANLAMLI HEDİYE
Festivale katılan sanatçıların dışında stant kuran katılımcıları da ziyaret eden Başkan Kurt, stantlarda ki ürünler ve çalışmalar hakkında da bilgiler aldı. Stantlarda ahşap baskı yöntemiyle bez çantaya baskı yapan Başkan Kurt, lise öğretmenlerinden olan Prof. Dr. A. Yavuz Kılıç’ın standını da ziyaret etti. Keyifli bir sohbet havasında geçen ziyarette Prof. Dr. A. Yavuz Kılıç, Başkan Kurt’a kendi yaptığı ahşap eserlerden hediye etti. Başkan Kurt ayrıca Festival alanında Eskişehir’e kültür turu düzenleyen Çankaya Belediyesi’nin misafirleri ile bir araya geldi. Başkan Kurt’un yaptığı çalışmaları yakından takip ettiklerini ifade eden misafirler, ahşap heykel festivalini çok beğendiklerini dile getirdi.  

TORNET ETKİNLİĞİ CUMARTESİ
Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nde 1 Ekim Cumartesi günü Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde bulunan Kemal Zeytinoğlu Caddesinde “Tornet Etkinliği” gerçekleştirilecek. 2 Ekim Pazar günü ise saat 13:00’da 75. Yıl Mahallesi’nde fidan dikim etkinliği yapılacak. Fidan dikim etkinliğine katılmak isteyen vatandaşlar için 2 Ekim Pazar günü saat 11:45’te Atatürk Lisesi önünden otobüsler kaldırılacak. Fidan dikim etkinliğinin ardından saat 17.00’de çalıştay boyunca sanatçılar tarafından yapılan eserler, Ahşap Eserler Galerisi’nde sergilenecek. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat