Europen 09 2022 Desktop

ÖĞRETMENLER İŞ BAŞINDA

Gündem 12 Şubat 2023 15:40
Videoyu Aç ÖĞRETMENLER İŞ BAŞINDA
A
a

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölgedeki depremzedeler için Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü'nde, uyku tulumundan eşofman takımına, eldivenden bereye kadar kışlık yardım malzemesi üretiliyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Enstitüde, gönüllü öğretmen ve usta öğreticilerle depremin ardından afetzedelere yardımcı olmak için kışlık ihtiyaç malzemeleri üretilmeye başlandı. İhtiyaç listesi kapsamında çeşitli yaş ve cinsiyetler için çocuk ve yetişkin polar eşofman takımı, bere, eldiven, atkı, tüm depremzedeler için uyku tulumu, yastık, yorgan ve polar battaniye diken gönüllüler, gece gündüz yorulmadan çalışıyor. Eskişehir Valiliği, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteğiyle üretilen kışlık yardım malzemeleri, Valilik koordinesinde deprem bölgesine gönderiliyor.

YARDIM HAZIRLIKLARI YAPIYORUZ
Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Durna Gülşen, AA muhabirine, deprem felaketine eklenen ağır kış şartları sebebiyle koşulların iyice ağırlaştığı bölge insanı için vakit kaybetmeden üretime başladıklarını söyledi. Yaşanan afetten duyduğu üzüntüyü dile getiren Gülşen, "Tüm öğretmenler, usta öğreticiler ve personel gece gündüz demeden özverili bir şekilde hazırlıklarını sürdürüyor. Sadece deprem bölgesi için değil, Eskişehir ilimize aktarılan depremzedeler için de yardım hazırlıkları yapıyoruz. Dilerim ufak da olsa bir faydamız dokunur." dedi.

SEFERBER OLDUK
Enstitünün usta öğreticilerinden Halide İşbecer de 3-11 yaşlarındaki çocuklar ve yetişkinler için eşofman takımı hazırladıklarını, diğer atölyelerde de farklı ürünlerin üretildiğini kaydetti. İşbecer, "Depremzedelerin oradaki durumu beni çok üzüyor. Onlar için daha fazla şey yapmak için çalışıyoruz. Elimizden gelinin fazlasını yapacağız. Mesai kavramı olmadan kışlık malzemeler üretiyoruz. Allah hepsinin yardımcısı olsun." diye konuştu. AA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat