ÖĞRETMENLER RİSK ALTINDA               

Gündem 5 Mart 2021 18:31
A
a

Öğretmenlerin hala aşı olmadığını söyleyen Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, “Bakan’ın aşı görüntüsüyle toplumu kandırmayı, algı yönetimini tercih ettikleri için eğitim emekçileri olarak sınıflarda, öğrencilerimizle birlikte risk altındayız” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
  

EYLEM YAPTILAR
Eğitim Sen üyesi öğretmenler, Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya CHP Milletvekili Jale Nur Süllü de katıldı. ‘Bakanlık söyle. Aşılar nerede?’ sloganlarının altıldığı açıklamada konuşan Faik Alkan, Eskişehir’de tablonun karanlık olduğunu ifade etti. “Mevcut plansızlık ve karar alma süreçlerindeki kaotik durum kaygılarımızı arttırmaktadır” diyen Alkan, “Eğitim emekçilerinin aşılanmasına başlansa bile aşılama sürecinde henüz somut bir ilerleme ortaya çıkmamıştır. Köylerde çalışan öğretmenlerin bir kısmı aşılanmış. İlçe ve il merkezlerinde aşılama ile ilgili somut bir çalışma yoktur.  Son düzenlemelerle birlikte seyreltilmiş sınıf planlaması sekteye uğratılmıştır. Eskişehir de özellikle anadolu liselerinde kalabalık sınıflar gerçeği değişmemiştir. Kalabalık okullarda, öğretmenler odası sayısının artırılması konusunda bir çalışma yürütülmemiştir. Kalabalık okullarda öğrenci ve öğretmen tuvalet sayılarının artırılması için bir çalışma yapılmamıştır. Okullarda bir sağlık görevlisine gereksinme bulunmaktadır, ancak bu ihtiyaca dönük bir çalışma yürütülmemiştir. Salgınla mücadeleye uygun, sağlıklı ulaşım konusunda bir düzenleme yapılmamıştır” diye konuştu.

SÜRECİ YÖNETEMEDİLER
Öğretmenlerin bir an önce aşılanması gerektiğini söyleyen Süllü, “Hiçbir şeyi yönetemeyen bir iktidarla karşı karşıyayız. Maskede de aynı kaos yaşandı. Şimdi aşıda yaşanıyor. Bir dönem açıklanıyordu kaç doz aşı geldiği. Şimdi hiçbir şeffaflık yok. Toplumun yüzde kaçı aşılandı onunla ilgili bir netlik de yok. Yüz yüze eğitimden yanayız. Online eğitim sırasında eğitime ulaşamayan çok fazla çocuk oldu. Ama bu yüz yğze eğitim başlayıncaya kadar öğretmenlerimize mutlaka aşı yapılmalı ve koruyuculuğu sağlandıktan sonra yüz yüze eğitime geçilmesi gerekiyordu. Ama bu yapılmadı. Hereks endişeli şimdi. Bu süreci yönetemediler maalesef. Başka yerlere ayrılan kaynak yerine aşıya kaynak ayrılabilirdi” şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat