Europen 09 2022 Desktop

OKULLAR YENİ DÖNEME HAZIR

Gündem 31 Ocak 2023 17:48
Videoyu Aç OKULLAR YENİ DÖNEME HAZIR
A
a

2022-2023 eğitim öğretim döneminin ikinci yarıyılının başlayacağı 6 Şubat tarihi itibarıyla Eskişehir’de 168 bin 843 öğrenci ders başı yapacak.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Milli Eğitim Bakanlığı’nın “2023 Türkiye Yüzyılı, Eğitimin Yüzyılı” vizyonuyla reform niteliğinde projeleri hayata geçiriyor, tamamlıyor, eğitimin niteliğini ve niceliğini artıracak birçok projeyi de devam ettiriyor.
Bu projelerden biri olan “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” hayata geçirildi. Projenin kapsamı genişletildi.  Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, “Eskişehir’de de okulları yeni eğitim öğretim dönemine hazır hale getirmek için okullarımızdaki bakım ve onarım çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bakanlığımızın projeleri kapsamında ilimiz genelinde 25 okulumuzun tuvaletlerini baştan aşağı yeniledik, yenilemeye de devam edeceğiz. Okullarımızın bakım ve onarım ihtiyaçlarını süratle karşılıyoruz. Eğitimde beklenen hedefe ulaşılabilmesi için eğitim ve sağlığın iç içe planlanmasının yadsınamaz bir olgu olduğundan hareketle, anaokulu, anasınıfı ve taşımalı eğitim kapsamındaki tüm öğrencilerimize ücretsiz öğle yemeği vermek için tüm hazırlıklarımızı da tamamladık.” ifadelerine yer verildi.  HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat