Europen 09 2022 Desktop

OKUTAN ODUNPAZARI

Gündem 21 Şubat 2023 15:09
Videoyu Aç OKUTAN ODUNPAZARI
A
a

Türk Eğitim Vakfı (TEV), Odunpazarı Belediyesi ile ortaklaşa hayata geçirdiği Okutan Odunpazarı Projesi başladı. Proje ile Odunpazarı’nda ikamet eden ve maddi nedenlerle eğitimine devam etmekte güçlük çeken üniversite öğrencilerine burs desteği verilecek.

“BİZİM İÇİN EN ÖNEMLİ GÖREVLERDEN”
Proje hakkında bilgi veren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TEV ile burs protokolü imzaladıklarını söyledi. Üniversite eğitimini Eskişehir’de sürdüren ancak ailesi deprem bölgesinde yaşayan öğrencilerin de bu burstan faydalanacağını açıklayan Başkan Kurt, “Türkiye’nin çok acı günlerden geçtiği bir ortamda zaman zaman iyi şeylerin de ortaya çıkmasını da sağlamak gerekir. Türkiye’de burs konusunda en uzman ve güvenilir kurumlardan olan TEV’e Odunpazarı’ndan hemşehrilerimizin de katkıda bulunmasına aracılık etmek bizim için önemli görevlerden birisi. Bundan sonra Odunpazarı’ndan burs vermek isteyen hemşehrilerimizin ‘Okutan Odunpazarı’ sloganı ile TEV’e katkıda bulunmaları ve bağış yapmaları önemli ricamızdır. Ben, bu işi yıllardır gerçekleştiren Türk Eğitim Vakfı’na sizin şahsınızda teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun”  dedi. 

AYDINLIĞA GÖTÜRECEĞİZ
 “Zor bir dönemden geçiyoruz, ama şunu gördük ki belediyemizin ve halkımızın katkıları ile bir bütün olduk. Bu yaraları da yine bir bütün olarak saracağız. Eğitimin, bilimin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Bizim de bütün gayretimiz eğitim almak isteyen gençlerimize fırsat eşitliğini sağlamak. Bugün attığımız imza da bunu gösteriyor. Bu karanlık  dönemi ancak eğitimle ve sizlerin eğitime vereceğiniz destekle aydınlığa götüreceğiz” diyen Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Bu yıl Türkiye’ye hizmette 55. yılını idrak eden Türk Eğitim Vakfı olarak tüm çalışmalarımızda odağımıza, gençlerimize daha aydınlık ve güzel bir gelecek bırakmayı, onlara fayda sağlamayı ve değer yaratmayı alıyoruz. Türkiye’nin Eğitim Vakfı olarak eğitimde fırsat eşitliği sağlamayı ülkemize karşı sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Biliyoruz ki gençlerimizin aydınlık geleceği için en büyük ışık eğitimdir. Ancak maddi yetersizlikler eğitimin önündeki en önemli bariyerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bunun için öncelikle gençlerimize eğitimde fırsat eşitliği sunmak gerekiyor. Türk Eğitim Vakfı olarak bunun için çaba gösteriyoruz. Bu amacımıza ulaşmada Odunpazarı Belediyesi ile yan yana yürümekten büyük mutluluk duyuyoruz. Odunpazarı Belediyesi iş birliği ve değerli Odunpazarı sakinlerinin katkılarıyla hayata geçirdiğimiz Okutan Odunpazarı Projesi ile Odunpazarı’nda oturan üniversite öğrencilerinin yanlarında olacağız.” HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat