ÖLÜM YOLU İÇİN 35 DERNEKTEN DESTEK

Gündem 26 Aralık 2021 15:39
Videoyu Aç ÖLÜM YOLU İÇİN 35 DERNEKTEN DESTEK
A
a

CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ve Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe Eskişehir’deki 75 bin Seyitgazili’nin temsil edildiği Seyitgazili derneklerin başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Seyitgazi ve mahallelerinin sorun ve taleplerinin konuşulduğu toplantıda, ortak sorun ‘Seyitgazi-Kırka-Afyon’ karayolunda yaşanan kazalar olurken, dernek başkanları bu yolun bir an önce tamamlanması talebinde bulundu.  35 dernek ve yönetim kurulu üyeleri, Seyitgazili yurttaşların insiyatifiyle başlatılan imza kampanyasına destek verirken, yolun bölünmüş yol olarak tamamlanması için her türlü mücadelenin yanında olduklarını söyledi.

“CAN VERSİN İSTEMİYORUZ”
Kırkalılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Özer Ülker yaptığı konuşmada, “Seyitgazimizin, Kırkamızın elbette başka sorunları var. Ama bizim en önemli sorunumuz ve ivedilikle bitirilmesini istediğimiz şey her yıl onlarca insanımızın yaşamını yitirdiği Seyitgazi-Kırk-Afyon karayolu. Bizler artık bu yolda canlarımız yansın, insanlarımız ölsün istemiyoruz. Onun için Seyitgazili dernekler olarak bu yolun tamamlanması ve bölünmüş yol olarak hayata geçirilmesi için başlatılan her türlü mücadelenin yanındayız. Bu imza kampanyasının da kısa zamanda tamamlanarak, ilgili makamlara kısa zamanda iletileceğine inanıyoruz” dedi. Toplantıya katılan CHP Milletvekilleri Çakırözer ve Süllü ile Belediye Başkanı Tepe dernek başkanlarının talep ve önerilerini dinlerken, Seyitgazi için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çakırözer ve Süllü taleplerin ilgili makamlara iletilerek takipçisi olacaklarının sözünü verdi. HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir