ÖLÜM YOLU İÇİN İMZA KAMPANYASI

Gündem 22 Aralık 2021 16:01
Videoyu Aç ÖLÜM YOLU İÇİN İMZA KAMPANYASI
A
a

Eskişehir'de ‘ölüm yolu’ olarak anılan Seyitgazi-Kırka-Afyon karayolu’nun ‘bölünmüş yol’ olarak tamamlanması için Seyitgazililer şimdi de imza kampanyası başlattı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Seyitgazi’de siyasi partilerin ilçe başkanları öncülüğünde bir araya gelen halk, başlattıkları imza kampanyası ile tüm Eskişehir’e “Bir imza da sen ver, ‘ölüm yolu’ son bulsun!” çağrısında bulundu. CHP İlçe Başkanı İsmet Ayrancı, İYİ Parti İlçe Başkanı Recep Kılıçarslan ve Saadet Partisi İlçe Başkanı Mehmet Sayan öncülüğünde başlatılan kampanyaya, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe’de destek verdi. 

11 YILDA 1362 KİŞİ YARALANDI!
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü ile Eskişehir Valiliği’ne teslim edilmek üzere başlatılan imza kampanyası dilekçesinde son 11 yılda meydana gelen 815 kazada 1362 yurttaşın yaralandığı belirtilirken; 30’dan fazla kişinin de yaşamını yitirdiğine dikkat çekildi.  Dilekçede şu ifadeler yer aldı; “Eskişehir’de ‘ölüm yolu’ olarak adlandırılan Seyitgazi-Kırka-Afyon karayolu yıllardır tamamlanmadığı için yolda her yıl yüzlerce ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası yaşanmaktadır. Eskişehir’imizin Güney’de yer alan illerimiz ile ulaşımı en kısa bağlantı yolu olan Seyitgazi-Kırka-Afyonkarahisar üzerinden sağlanmaktadır. Seyitgazi-Afyonkarahisar il sınırı arası tek şerit ve virajlardan oluşan 55 km’lik bu yol üzerinde sık sık kazalar meydana gelmektedir.  Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte, aynı yol üzerinde sadece bir hafta içinde meydana gelen kaza sayısı 20’den fazladır. İnsanlarımızın daha güvenli bir yolculuk yapabilmesi ve artık ölümlü kazaların yaşanmaması için bu yolun ‘bölünmüş yol’ olarak bir an önce tamamlanması ve hizmete sunulmasını saygılarımızla arz ederiz.”CHP Seyitgazi İlçe Başkanlığı’nda başlatılan imza kampanyası için tüm Eskişehir’e çağrıda bulunan ilçe başkanları, kampanyaya destek istedi. 

“MÜCADELE EDECEĞİZ!”
CHP İlçe Başkanı İsmet Ayrancı, “Bugün üç ilçe başkanı bir araya geldik. Yolumuz yapılana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Yıllardır bu yol yarım kaldı. Afyon’a kadar geldi, Seyitgazi’ye girdi kesildi. Bu yolda kazalar olmaya devam ediyor. İmza kampanyamızı başlattık. Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

ORTAK YOL
Saadet Partisi İlçe Başkanı Mehmet Sayan, “Bu yol herkesin kullandığı, ortak bir yol! Afyon’dan, Antalya’ya giden herkes bu yoldan gidiyor. Yollar dar olduğu için sıfır hata kabul etmiyor. Artık evden çıkarken ‘hakkınızı helal edin’ diyerek yola çıkıyoruz. Bu kampanyanın sonuna kadar arkasındayız” diye konuştu. 

HİZMET ENGELİNİ HAK ETMİYORUZ
İYİ Parti İlçe Başkanı Recep Kılıçarslan, “Bugün Millet İttifakı’nın ana omurgalarından ilçe başkanları bir araya geldik. Seyitgazi’mizde, Eskişehir’mizde haksız bir hizmet engelinden dolayı Afyon il sınırının bitimine kadar oto yollar duble yol! Ama Eskişehir il sınırına başladığı andan itibarın neredeyse artık köy yolu gibi. Biz 2021-2022 yılına giriyoruz. Biz bunları hak etmiyoruz. Biz Eskişehir’den Meclis’e Milletvekili gönderdik. AK Parti iktidarından bu hizmeti bekliyoruz. Bu hizmetin başlatılması için imza kampanyası başlatıyoruz. Meclis’e, Bakanlıklara kadar görüşüp bunun mücadelesini vereceğiz” açıklamasını yaptı. 

ÜVEY EVLADI DEĞİLDİR!
İmza kampanyasına destek veren CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ise, “Artık buna ‘dur’ demeliyiz. Seyitgazimiz bu ülkenin üvey evladı değildir! Bu ülkenin her tarafına, Edirne’den Van’a kadar yol yapılıyorsa Seyitgazi’mize de bu yol yapılmalıdır. Bunu biz Seyitgazi halkı ile başaracağız. İnanıyoruz Ankara’dakiler de bu çığlığa sağır kalmayacaklardır” dedi.  HM 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir