ÖNCE ELEŞTİRDİ SONRA ÖNERİ SUNDU

Gündem 23 Mart 2021 16:50
Videoyu Aç ÖNCE ELEŞTİRDİ SONRA ÖNERİ SUNDU
A
a

AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Cevahir Manas, Büyükşehir Belediyesi’ne sert eleştirilerde bulunarak bitmek bilmeyen trafik sorununun keşmekeş hale geldiğini söyledi. Şehre nefes aldıracak alternatif yol güzergâhları olduğunu söyleyen Manas, önerilerde bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Manas açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün şehrin trafik sorunu her kavşağa bir trafik ışığı konulmak suretiyle çözülemeyecek kadar keşmekeş haline gelmiştir. Şehrin bir büyükşehir olarak yönetilmesi ve butik şehir olmasına dönük belediye zihniyetinin değişmesi  gerektiği açıktır. Gelinen bu noktada Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin görmediği ve görmek istemediği şehre nefes aldıracak alternatif bir yol güzergâhını paylaşıyoruz. Yaşar Kemal Caddesi şehrin gelişme bölgesindeki;  71 Evler, Emek, Vadişehir ve Ihlamurkent’in güney bölümünden geçen, bu mahalleler ile çevreyolu ve Seyitgazi yolunu birbirine bağlamak suretiyle şehrin trafik sorununa yüzde yüz katkı sağlayacak bir güzergâhtır.  Seyitgazi yolu ve Çevreyolu arasındaki bu bağlantı trafik sıkışıklığını özellikle güney akstan alternatif bir güzergâh ile hızlı ve etkili bir çözüm olacağı açıktır.”

ŞEHRİN KADERİ DEĞİL
Çözüm önerilerini sunmaya devam edeceklerini belirten Manas, “Şehrin birçok sorunu gibi trafik sorunlarını görmezden gelerek butik bir şehir yönettiğini zanneden ve şehrin bu halde kalmasını isteyen, sokak ile irtibatını kesmiş büyükşehir belediyesi yöneticileri şehrin makus kaderi olmayacaktır. Yaşar Kemal Caddesi  gibi çözümleri yöneticilere anlatmaya ve geçmişten gelen güzellikleriyle, şehrimize borcumuzu ödemeye ve onların insafına şehri terk etmemeye kararlıyız. Mevcut yöneticilerin vizyonu şehrin kaderi değildir. Eskişehir geçmişte olduğu gibi bugünde şehrin önceliklerine odaklanılmasını ve hizmetlerin derhal üretilmesini hak ediyor. Şehrimizin gelişimine katkı sağlayacağını değerlendirdiğimiz hususları hemşerilerimiz ile paylaşacağımızı ve hizmetlerin takipçisi olacağımızı kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu vesileyle şehrimizin acil ihtiyaçlarını kamuoyu ile hızlı bir şekilde paylaşmaya devam edeceğimizi bir kez daha belirtiyoruz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat