Europen 09 2022 Desktop

Önder Baloğlu 5 bin kitaplık kütüphanede yaşamaya devam edecek

Gündem 5 Aralık 2022 15:35
Videoyu Aç Önder Baloğlu 5 bin kitaplık kütüphanede yaşamaya devam edecek
A
a

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” sözünü benimseyen Odunpazarı Belediyesi, ‘inşa edilen her kütüphane ile bir hayat yaratılır’ diyerek Odunpazarı Bölgesine 23 adet halk kütüphanesi açtı. Belediye aynı zamanda da açtığı bu kütüphanelerde duayen isimlerin adını yaşatıyor.

Odunpazarı Belediyesi son olarak İstiklal Mahallesi Başarılı Sokak’ta yer alan Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi’nde bulunan kütüphaneye, Eskişehir’in usta gazetecisi Önder Baloğlu’nun adını verdi. İçinde 5 bin kitabın bulunduğu, aynı zamanda da ders çalışma salonu olarak kullanılan kütüphanenin açılışı 9 Aralık Cuma günü saat 18.00’de yapılacak.
 
Eskişehirli usta gazeteci Önder Baloğlu’nun adını, Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezinde yaşatmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Kurt, “Eskişehir’in duayen gazetecisi, Eskişehirli gazetecilerin ağabeyi Önder Baloğlu, adını taşıyan bu kütüphanede yaşamaya devam edecek. Ben, tüm basın emekçilerini ve Eskişehirlileri, Baloğlu’nun ailesinin de katılacağı açılış törenine davet ediyorum” dedi. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat