ÖNERİLERİMİZ YOK SAYILDI

Gündem 4 Mayıs 2021 16:24
Videoyu Aç ÖNERİLERİMİZ YOK SAYILDI
A
a

Market genelgesi hakkında açıklama yapan İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Mehmet Ektaş, çıkan kararın olumlu olduğunu belirterek, uygulamanın 7 Mayıs Cuma günü başlayacak olmasını eleştirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yayınlanan market genelgesi kararını olumlu bulduklarını söyleyen İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Mehmet Ektaş, “Genelgeyi çıkaranlara teşekkür ediyoruz. Ancak, genelgenin hemen değil de 7 Mayıs Cuma gününden uygulanmasına yönelik karara karşı eleştirimizi de altını çizerek belirtiyoruz” dedi. Pandemi döneminde küçük esnafın dükkânının kapalı olduğunu hatırlatan Ektaş, “Muhalefet partileri halkın avukatıdır. Halkın sorunlarını, ürettikleri çözüm öneriyle birlikte gündeme getirirler, halk adına iktidar sahiplerinden icraat ve hizmet talep ederler. Ülkemizin birçok büyük ve milli sorununda olduğu gibi pandemi döneminde de, sürecin yönetilmesi ve alınması gereken önlemler konusunda yapıcı önerilerde bulunduk. Önerilerimizin büyük kısmı yok sayıldı. Doğrudan destek, stopaj, işten çıkarmaların yasaklanması, zincir marketlere sınırlama gibi önerilerimizin ise kısmen ve geç de olsa uygulamaya konulması, ortak akıl ve el birliğiyle Ülke Yönetiminin millete faydalarını ortaya çıkarmıştır” diye konuştu.

ÇÖZÜM ÜRETİLMELİ
Meral Akşener’in ‘Memleket Masası’ çağrısını da hatırlatan Ektaş, “Sayın Cumhurbaşkanı, etrafını kalın duvarlarla örmüş saray bürokrasisini aşmalı, mecliste grubu bulunan ve geleceğini Türk milletiyle birlikte gören Muhalefet partilerini Memleket Masası etrafında toplayarak çözümleri birlikte üretmelidir” ifadelerini kullandı. SAMET KILIÇ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat