ÖNLEM ALINMALI

Gündem 20 Haziran 2021 18:08
Videoyu Aç ÖNLEM ALINMALI
A
a

Eskişehir en çok vaka görülen iller sıralamasında 3’üncü oldu. Konuyla ilgili değerlendirme yapan Eskişehir Bilecik Tabip Odası Başkanı Nesrin Aksoy Ekici, “Yerelde her ilin kendine özgü bir kısıtlama tablosu ya da tedbirleri olması gerekiyor. Bizim de Tabip Odası olarak önerimiz bu yönde” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de 5-11 Haziran 2021 haftasında vaka sayısı 100 bin kişide 99.79 oldu. Haftalık verilere göre 100 bin kişide en çok vaka görülen iller Kars, Bolu, Eskişehir, Gümüşhane ve Tokat oldu. Eskişehir en çok vaka görülen iller sıralamasında üçüncü oldu. Vaka sayısındaki artışla ilgili değerlendirme yapan Eskişehir Bilecik Tabip Odası Başkanı Nesrin Aksoy Ekici, her ilde vaka sayılarına göre yerel önlemler alınması gerektiğine dikkat çekti.
Eskişehir’de vakaların son dönemde düşmediğini belirten Ekici, “Görüyoruz evet Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı tabloda. Gerçekten çok yoğun bir vaka artışı var, daha doğrusu düşmüyor Eskişehir’deki vaka sayıları. Ne yapılabilir? Yerellere özel önlemler alınabilir. Serbestleşme başladı, kısıtlamalar azaldı. Görüyoruz sokaklar çok kalabalık. Eskişehir’in halkı ya da nüfusu da biraz daha sokaklarda gezen, sosyal olmayı seven bir kitle. Belki bununla ilgilidir. Çünkü ben aşı istatistiklerine baktım. Nüfusa oranla toplam 890 bin civarında nüfusumuz var. Bunun 650 bini 18 yaş üstü aşılanan grup. Birinci doz aşı olan da 603 bin kişi var Eskişehir’de. Orana vurursak gayet güzel aşılama oranı. Umarım bundan sonra aşılanmanın artmasıyla beraber vakalar azalacaktır. İl Hıfzıssıhha Kurulları’nda, sağlık meslek örgütlerinin de yer alıp sağlığa yönelik daha özgün ve daha kararlı daha kesin kararlar alınarak yerelde her ilin kendine özgü bir kısıtlama tablosu ya da tedbirleri olması gerekiyor. Bizim de Tabip Odası olarak önerimiz bu yönde” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat